Útočníci v Horusicích dopředu počítali s použitím násilí, shodli se znalci

Tábor - Znalci dnes u soudu uvedli, že útočníci při přípravě přepadení rodinné firmy v Horusicích na Táborsku počítali s tím, že použijí násilí. Podle obžaloby firmu přepadlo pět Ukrajinců, před soudem stojí jen dva, zbývající tři se policistům nepovedlo vypátrat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

soudy

Při přepadení v září roku 2015 bylo zraněno osm lidí, dva z nich následně zemřeli v nemocnici. Útočníci ukradli 300.000 korun. "Počítali s tím, že ve firmě v době přepadení bude méně osob, což také mohlo souviset s intenzitou použitého násilí," uvedl dnes soudní znalec z oboru psychiatrie Jan Tuček. Pět Ukrajinců podle obžaloby zaútočili na firmu v podvečerních hodinách. Surově bili majitele i některé zaměstnance. "Schopnost rozpoznat nebezpečnost jednání je u obou zachovalá," řekl Tuček směrem k obžalovaným.

Před táborským soudem stojí Ukrajinci Róbert Simon a Ivan Ivanovskyj, kteří se podle obžaloby na útoku podíleli. Za dvojnásobnou vraždu jim hrozí až doživotní vězení. Oba přiznávají, že v Horusicích byli, ale chtěli prý jen ukrást peníze. Při výpovědi uvedli, že se na útoku na poškozených nepodíleli a viní z něj zbylé tři cizince.

Podle znalců je v případě Ivanovského eventuální resocializace ztížena řadou okolností. "Není empatický, strádání druhých pro něj nepředstavuje nějakou překážku," uvedl znalec z oboru klinická psychologie Václav Šnorek. U Simona oba znalci vidí resocializaci pozitivněji. Podle nich je obžalovaný adaptovaný sociálně i pracovně, ale snadno se nechá ovlivnit jinými.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama