Skandál v Praze: Magistrát rozeslal 2500 pokut nesprávným řidičům

Praha - Pražský magistrát má z ostudy kabát. Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Magistrát hlavního města Prahy

Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl dnes na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál. Město problém eviduje od minulého týdne. "Písemnost určená konkrétnímu adresátovi se nachází v obálce, která byla zaslána jinému adresátovi. Neprodleně po zjištění chyby jsme učinili kroky k identifikaci příčiny a jejímu odstranění," oznámil mluvčí magistrátu Vít Hofman. "Selhání v současné době řeší autorizovaný servis, cestou poskytovatele této služby," doplnil.

Česká pošta obdobných adresných zásilek zpracovává několik milionů měsíčně, pro pražský magistrát pak pět až sedm tisíc denně. Příčinou selhání linky byla technologická chyba. "O její příčině nyní jednáme s českým zastoupením zahraničního dodavatele technologie. O nápravě jednáme samozřejmě i s Magistrátem hlavního města Prahy. Za případné komplikace se omlouváme," řekl mluvčí pošty Ivo Vysoudil. Dosud prý k žádnému podobnému pochybení nedošlo.

Chybně doručené pokuty nemůže samozřejmě Praha podle mluvčího vymáhat po nesprávných adresátech, takže chybně obeslaní lidé nemají nic platit a výzvy mohou považovat za bezpředmětné. Lidé, kterým byly výzvy určeny, se zase nemusí obávat postihu kvůli nezaplacení pokuty.

"Nesprávně zaslané písemnosti nemohou ze zákona vyvolat žádné právní důsledky, tedy ani exekuci. Po odstranění technického problému odešleme písemnosti znovu," oznámil Hofman.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Olomoucku hoří les, zasahuje šest jednotek hasičů

19.08.2018 18:45 Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

19.08.2018 10:50 Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového…

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama