Taxi pro seniory? Středočeská města mají rozdílné zkušenosti

Kladno - S taxi pro seniory mají středočeská města rozdílné zkušenosti, v Rakovníku se osvědčila, v Mladé Boleslavi v minulosti skončila kvůli nízkému zájmu, město ale bude řešit, zda službu neobnovit.

Přidejte svůj názor

Důchodci

Služba obvykle slouží seniorům, ale i jinak znevýhodněným lidem. Využít ji mohou například pro cestu k lékaři, na úřad, nákup a podobně. Cena je oproti jiným taxi díky dotacím snížená.

Podle rakovnického mluvčího Jiřího Cafourka se taxi pro seniory ve městě velmi osvědčilo. "Za rok 2017 je průměrný počet 184 jízd za měsíc, denně evidujeme průměrně osm až devět jízd. Přestože se řidič opravdu mnohdy nezastaví, dosavadní kapacita je na jedno auto dostačující," uvedl mluvčí.

V Benešově začne jezdit taxi pro seniory od Nového roku, službu bude poskytovat pečovatelská služba. Auto označené Taxík Maxík získalo město od Nadace Charty 77, stejný vůz jezdí například v Kutné Hoře. Jedna jízda na území Benešova bude stát 25 korun, město bude provoz auta dotovat. "Bude nás to stát i plat těch řidičů, ale na druhou stranu stejně jsme něco podobného dělali, když jsme rozváželi obědy nebo pro ty lidi jezdili," uvedl starosta Petr Hostek (ČSSD).

Od ledna spustí podobný projekt i Říčany u Prahy, seniory bude vozit soukromá společnost a město jí bude na jízdy přispívat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se prodávala otrávená jablka. Řekneme vám, jestli je máte doma i vy

22.06.2018 17:17 Aktualizováno Praha - Inspektoři odhalili jablka z Polska, která obsahovala nebezpečné množství pesticidů. Od…

Požár u Bzence způsobila jiskra od vlaku, hasiči likvidují skrytá ohniska

22.06.2018 16:01 Aktualizováno Hodonín - Čtvrteční požár u Bzence na Hodonínsku si vyžádal zásah přes 150 hasičů z více než 40…

AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

22.06.2018 14:58 Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně…

Česko se vzpamatovává z bouřek a vichřice, škody jdou do milionů. Počasí…

22.06.2018 08:46 Aktualizováno Praha - Čtvrteční bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů, škody…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama