Vánoční stromky a byty v plamenech. Na Štědrý den bylo 53 požárů, jeden mrtvý

Praha - Na Štědrý den bylo letos v Česku 53 požárů, o pět více než loni. 18 lidí se zranilo. Ostatky lidského těla hasiči nalezli v noci na neděli při likvidaci požáru rodinného domu v Horní Bečvě na Vsetínsku. Totožnost oběti zatím není známa.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Celkem hasiči měli hasiči po celém Česku na Štědrý den 251 výjezdů. Z toho bylo například 41 dopravních nehod, 140 technických zásahů a pět úniků látek. Nejvíc požárů bylo v Praze, středních a jižních Čechách a Moravskoslezském kraji.

V neděli večer hasiči zasahovali například v Chvalově ulici v Praze 3, kde začalo hořet od zapálené prskavky na suchém vánočním stromku. Dva lidé se při hašení požáru zranili. Ze stejné příčiny hořel také vánoční stromek v bytě v Jurkovičově ulici v Praze 4, majitelé bytu ale oheň uhasili ještě před příjezdem hasičů.

První požár vánočního stromečku zaznamenali středočeští hasiči chvíli před 18:00 v Kladně. Hasiči pomocí nastavovacího žebříku zachránili z bytu jednoho muže a předali do péče přivolané posádce zdravotnické záchranné služby. Při požáru bylo intoxikováno kouřem pět lidí, z toho dvě děti. Škody vyšetřovatel odhadl na 800.000 korun. "Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při zapalování prskavek na stromečku," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Další požár stromku řešili hasiči večer v Říčanech u Prahy. "Ještě před příjezdem hasičů se majitel zachoval duchapřítomně a hořící stromeček vynesl ven z budovy, zabránil tak rozšíření požáru. Hasiči stromeček dohasili a pomocí termokamery zkontrolovali dům," dodal Holomčík. Při požáru se dvě osoby nadýchaly zplodinami hoření.

Oheň výrazně poničil i jeden z bytů v domě v Pabláskově ulici v Českých Budějovicích. Hasiči z něj evakuovali dva lidi, kteří skončili v nemocnici. Do bytu není možné se vrátit. Město prý pomohlo zajistit náhradní ubytování.

Oheň hasiči likvidovali v neděli večer také v opavské části Kylešovice. Požár způsobil silné zakouření v obytném domě, odkud hasiči evakuovali čtyři lidi, z toho dvě děti. "Vyvedli jsme je ven za použití speciálních masek. Dalších osoby se nadýchaly kouře. Požár způsobil škodu za 40.000 korun," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl dodal, že celkem po požáru záchranáři ošetřili šest lidí. "Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života, jejich postižení byla středně závažná," řekl. Podle něj šlo o tři děti. Dívku ve věku 13 let a dva chlapce ve věku osmi a 13 let. "Pomoc zdravotníků potřebovala také osmnáctiletá slečna, osmatřicetiletá žena a třiapadesátiletý muž," řekl.

Od prskavky začal v Opavě hořet i jiný stromek. Obyvatelům bytu se požár podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů. "V zasaženém bytě jsme proto jen zkontrolovali a zabezpečili místo požáru a odvětrali zplodiny. Škodu způsobenou požárem odhadujeme na 50.000 korun," dodal mluvčí hasičů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na bylinný čaj z Tesca. Potravináři v něm objevili dva druhy…

16.07.2018 17:27 Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před bylinným porcovaném čaji s…

Na Bruntálsku zemřel osmnáctiletý mladík, převrátil s ním traktor

16.07.2018 17:19 Bruntál - V Býkově na Bruntálsku dnes při nehodě traktoru s valníkem zemřel osmnáctiletý mladík.…

Vrtání kolene, pálení letlampou. Žalobkyně žádá za vraždu Říhy přísné…

16.07.2018 16:54 Aktualizováno Liberec - Pro tři muže obžalované z vraždy Martina Říhy, která se měla stát před 15 lety, požaduje…

Tragická nehoda v Olomouci míří k soudu. Opilý řidič dle žaloby zabil dvě…

16.07.2018 16:39 Olomouc - V případu tragické nehody v Olomouci, při které na konci března zemřely dvě děti, byl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama