Násilník vyhodil družku z okna. Přísný trest si odpyká, ÚS jeho stížnost zamítl

Brno - Daniel Fizer, který podle pravomocného verdiktu vyhodil družku z okna bytu v Orlové na Karvinsku, neuspěl s ústavní stížností. Trest 12,5 roku za pokus o vraždu a vydírání si tak odpyká.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Věznice

Ve stížnosti Fizer tvrdil, že justice vycházela prakticky jen z výpovědi ženy, zatímco jeho tvrzení upozadila. Podle ústavních soudců ale kromě ženiny výpovědi existují proti Fizerovi i další důkazy. "Verze předkládaná stěžovatelem, podle které poškozená vypadla z okna sama při jeho mytí, byla naopak dalšími důkazy spolehlivě vyvrácena," stojí v usnesení.

Po pádu z pětimetrové výšky si žena vážně zranila nohu. Fizerovi hrozilo deset až 18 let vězení. Už několikrát byl stíhán za násilné chování. U odvolacího Vrchního soudu v Olomouci mu loni v listopadu nepomohlo ani to, že družka změnila výpověď a začala tvrdit, že z okna vyskočila sama.

Útok se odehrál loni v lednu, předcházela mu hádka kvůli údajné nevěře družky. Fizer držel na rukou malou dcerku a ženě podle obžaloby vyhrožoval, že ji zabije. Otevřel prý okno, donutil družku, aby si stoupla na parapet, a pak do ní strčil. Fizer podle verdiktu žádal svědky, aby nevolali policii, a družku nutil, aby řekla, že vypadla sama při mytí okna, anebo ji po návratu z vězení zabije.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Olomoucku hoří les, zasahuje šest jednotek hasičů

19.08.2018 18:45 Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

19.08.2018 10:50 Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového…

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama