Pyrotechnici ve Vrběticích zlikvidovali další stovky kusů munice, některé v trhací jámě

Zlín - Pyrotechnici pracují u druhého epicentra exploze ve Vrběticích, skladu číslo 12, od začátku července. Za čtyři měsíce prací zlikvidovali v trhací jámě v areálu 368 kusů munice. Byla natolik poškozená, že nebyla schopná převozu.

Přidejte svůj názor

Epicentrum výbuchu ve Vrběticích na Zlínsku

Do vojenského prostoru v Libavé odvezli pyrotechnici za doprovodu dopravních policistů 1540 kusů munice, poslední převoz se uskutečnil 27. října.

Práce pokračují podle plánu. "Počasí skupině pro ohledání místa činu prozatím práci výrazně nekomplikuje, pouze vydatné deštivé dny si vyžádaly několikadenní přerušení prací," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Zároveň s ohledáním místa činu pokračuje plošný pyrotechnický sběr v určených lokalitách. "Od prvního srpna se na něm podíleli také čtyři armádní pyrotechnici, kteří však svoji činnost ve Vrběticích k poslednímu říjnovému dnu ukončili, a tak plošný pyrotechnický sběr v současné době provádí pouze policejní pyrotechnici za asistence hasičů, kteří prořezávají a zpřístupňují pyrotechnikům prostor od velkého množství vzrostlých náletových dřevin," dodala Javorková.

Sklad číslo 16 ve Vrběticích explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 téhož roku 3. prosince. Oba vybuchlé sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama