Soud vynesl trest pro tyranského otce. Děti zavíral do hladomorny a surově je bil

Brno - Muž (47) z Břeclavska, který týral své dvě děti, dostal sedm let vězení. Krajský soud v Brně ho shledal vinným z týrání svěřené osoby, omezení osobní svobody, ohrožování mravní výchovy dítěte a také z nakládání s dětskou pornografií. Rozsudek není pravomocný, obhajoba se na místě odvolala.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Muž je původem z Ruska, má i americké státní občanství. Podle obžaloby děti týral od října 2015 do května 2016 v penzionu na Břeclavsku, který provozoval.

Nyní osmiletou dceru a desetiletého syna surově bil rukama do i řemenem do různých částí těla včetně hlavy, více podle spisu trestal dívku. Ji i častěji zavíral na desítky hodin do místnosti s úklidovými prostředky, častěji pak do sklepa, takzvané hladomorny. Děti ve sklepě měly plesnivou matraci s polštářem potřísněným výkaly.

Soud v hlavním líčení vyslechl dvacítku svědků, někteří týrání podle obžaloby v různé míře potvrdili. Vycházel i z výpovědí dětí z přípravného řízení. V něm chlapec uvedl, že sklepu říkali pokoj pláče. Obě děti podle posudků trpí posttraumatickou stresovou poruchou a syndromem týraného dítěte.

Muž s obžalobou nesouhlasí. Přiznal ale, že měl v posledních týdnech před svým zatčením problémy s dívkou, uvedl, že selhal jako rodič. Podle obhajoby je trest nepřiměřený.

Za nejzávažnější pochybení dokazování označil obhájce Viktor Štěpán psychiatrický a psychologický posudek, podle kterých jsou následky na dětech doživotní. Posudky, které si po více než po roce od událostí nechala zpracovat obhajoba, žádné následky neodhalily.

Policie u muže v počítači podle státní zástupkyně našla tisíce fotografií a videí s mladými chlapci. Obžalovaný muž uvedl, že je to vykonstruované.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sazka nevyplatila lidem výhry z losování Sportky

22.07.2018 20:33 Praha - Sazka nevyplatila 11 lidem výhry z losování Sportky, které se konalo v pátek 13. července.…

Známý dabér a herec se naštval: Politici zapomínají, že jsou našimi…

22.07.2018 19:30 Praha - Herec, dabér a bojovník za práva gayů a leseb Jiří Hromada se v rozhovoru pro Český rozhlas…

Na Kokořínsku hoří další les, hasiči povolali bambivak

22.07.2018 18:10 Mělník - Hasiči zasahují u dalšího lesního požáru na Kokořínsku. U obce Jestřebice hoří les na…

Města v Česku se vylidňují, lidé odcházejí do satelitů

22.07.2018 12:09 Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama