Nespokojený volič se domáhal dalšího lístku

Liberec - Krajský úřad v Libereckém kraji musel v souvislosti s volbami řešit velmi neobvyklou stížnost. Nespokojený volič na Sychrově na Liberecku se dožadoval dalšího kandidátního lístku.

Přidejte svůj názor

Hlasovací lístky pro volby do Poslanecké sněmovny

Volič si stěžoval, že mu v sadě chyběla strana, které se rozhodl dát svůj hlas. Komisi se nepodařilo mu vysvětlit, že dotyčná strana v Libereckém kraji kandidátku nepodala. Voliči v kraji vybírají z 24 kandidátek, v celé zemi je jich ale registrováno ještě o sedm víc. O incidentu dnes informovala Pavlína Kroupová z oddělení voleb krajského úřadu.

Podle mluvčí si volič celou věc nechtěl nechal vysvětlit. Rozhořčený volič pak nechal podle ní přímo ve volební místnosti svou stížnost. „Už mu připravuji odpověď, nepochybně bude jeho stížnost vyhodnocena jako neoprávněná. V případě, že nebude spokojen má samozřejmě plné právo napadnout výsledky voleb jako každý oprávněný volič podáním žaloby k Nejvyššímu správnímu soudu po vyhlášení výsledků voleb," dodala Kroupová.

Jinak jsou volby v Libereckém kraji zatím bez problémů a vypadá to, že účast bude vyšší než před čtyřmi lety. Podle průzkumu ČTK dosahovala dnes dvě hodiny po otevření volebních místností 40 až 50 procent.

Ve volbách do Sněmovny se letos o přízeň voličů v Libereckém kraji uchází rekordních 390 kandidátů z 24 stran a hnutí. Před čtyřmi lety vybírali voliči jen z 18 kandidátek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští důchodci si našli novou zábavu. A milují ji, pokud na ni mají

17.06.2018 22:06 Aktualizováno Praha - Čeští senioři milují cestování. V žebříčku zemí Evropské unie zařadili Českou republiku na…

Zdál se vám zlý sen? Podle lékařů můžete být vážně nemocní, jen o tom…

17.06.2018 15:47 Praha - Noční můry máme zřejmě čas od času všichni. Často jim vůbec nevěnujeme pozornost a druhý…

Kolik kávy denně musíte vypít, abyste si prodloužili život? Nová studie…

17.06.2018 12:56 Praha - Je káva zdravá, nebo našemu tělu škodí? Vědci, kteří se na tuto otázku snaží odpovědět, se…

Zemřela populární herečka Gabriela Vránová, bylo jí 78 let

16.06.2018 14:10 Aktualizováno Praha - Po delší nemoci dnes ráno zemřela herečka Gabriela Vránová. Hrála v řadě televizních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama