Z nezletilých dívek na útěku udělali prostitutky. Zvrhlému páru soud potvrdil trest

Olomouc - Marta Kurková (43) a Jiří Dirda (34) si odpykají na osm let vězení za organizaci prostituce nezletilých dívek, které byly na útěku z výchovných ústavů. Trest jim dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Olomouci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Do vězení s ostrahou půjdou oba za zločin s obchodování s lidmi, za ohrožování výchovy dítěte a Kurková navíc za zločin výroby dětské pornografie.

"Obžalovaným byl ukládán trest úhrnný za spáchání více trestných činů. Ohroženi byli sazbou od pěti do 12 let. Trestné činnosti se dopouštěli vůči více osobám, k trestné činnosti poškozené vozili na území jiného státu a z trestné činnosti obžalovaní kořistili. Nelze v žádném případě považovat uvedený trest za nepřiměřený," uvedl soudce Petr Andres.

Kurková podle obžaloby nabídla třem nezletilým dívkám loni na jaře bydlení a stravu v pronajatém domě Brně, v němž bydlela s Dirdou. Dívky pak za to musely různým mužům poskytovat sexuální služby. Své výdělky odevzdávaly. Podle obžaloby je dvojice vozila kvůli prostituci i do Vídně. Jednu z nich, sedmnáctiletou, podle spisu žena nafotila nahou a fotky vystavila na erotických stránkách, aby přilákala více klientů.

Dvojice odmítla, že by se čehokoliv dopustila. Podle obžalované ji dívky samy požádaly, zda by u ní mohly na nějakou dobu zůstat, za to jí prý nabídly příspěvek na bydlení. Sami jim prý zákazníky nezprostředkovávali. Odmítli i to, že znali jejich věk i to, že jsou na útěku.

Podle obhajoby jsou navíc tresty nepřiměřené a decimující. "Prostituci provozovaly dívky samy. My jsme nebyli ti, kdo je zlákal, dělaly to ony. Peníze jsme dostali pouze za ubytování," hájil se Dirda. Dodal, že raději vezme celou vinu na sebe, než aby za to pykala jeho žena.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sazka nevyplatila lidem výhry z losování Sportky

22.07.2018 20:33 Praha - Sazka nevyplatila 11 lidem výhry z losování Sportky, které se konalo v pátek 13. července.…

Známý dabér a herec se naštval: Politici zapomínají, že jsou našimi…

22.07.2018 19:30 Praha - Herec, dabér a bojovník za práva gayů a leseb Jiří Hromada se v rozhovoru pro Český rozhlas…

Na Kokořínsku hoří další les, hasiči povolali bambivak

22.07.2018 18:10 Mělník - Hasiči zasahují u dalšího lesního požáru na Kokořínsku. U obce Jestřebice hoří les na…

Města v Česku se vylidňují, lidé odcházejí do satelitů

22.07.2018 12:09 Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama