Znásilnění a pokus o vraždu v Jablonci? Svědky i oběť museli k soudu přivést v poutech

Liberec - Svědky v případu loňského znásilnění a pokusu vraždy v Jablonci musela dnes k soudu v Liberci přivést policie v poutech. Obžalován je Jozef Giňa (54), kterému hrozí 15 až 20 let vězení. Ve výpovědi údajně oběti jsou značné rozpory.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Krajskému soudu v Liberci se nedařilo doručit svědkům předvolání, šlo zejména o lidi bydlící na ubytovnách. Policisté k soudu eskortovali i čtyřicetiletou ženu, která byla obětí znásilnění a pokusu vraždy.

Podle obžaloby loni 2. září navečer popíjela s Giňou alkohol na lavičce u Penny Marketu v Jablonci a poté po ní chtěl Giňa sex. Když odmítla, stáhl jí kalhoty a pod mostem u potoka v ulici Ivana Olbrachta znásilnil.

Následně, aby zakryl svůj čin, se jí podle spisu pokusil zabít. Seděl jí na zádech, držel hlavu pod vodou v potoce a zároveň ji škrtil. Žena měla po napadení zlomený kotník od kamene, kterým ji útočník udeřil. O jejím napadení se dozvěděla policie až den poté. Žena noc strávila na ubytovně, kde bydlel i Giňa.

Obžalovaný vinu popřel. Důvěryhodnost napadené ženy zpochybnili i svědci předvolaní obhajobou. V přípravném řízení oběť uvedla, že do Jablonce přijela autobusem z Tanvaldu se svojí známou a s Giňou se seznámila v jednom jabloneckém baru. Známá dnes ale u soudu popřela, že by s ní z Tanvaldu odjela. Rozpor nevědomky objasnila další svědkyně, sestra obžalovaného muže. Sice tvrdila, že by její bratr nikomu neublížil, zároveň ale uvedla, že z Tanvaldu do Jablonce přijela napadená žena s ním. To dnes u soudu řekla i napadená žena s tím, že nikdy před tím Giňu neviděla.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tahanice o proces se Slánským skončila, záznamy převzal Národní archiv

23.06.2018 09:32 Praha - Audiovizuální záznamy z procesu s Rudolfem Slánským nebude spravovat Národní filmový archiv…

V Česku se prodávala otrávená jablka. Řekneme vám, jestli je máte doma i vy

22.06.2018 17:17 Aktualizováno Praha - Inspektoři odhalili jablka z Polska, která obsahovala nebezpečné množství pesticidů. Od…

Požár u Bzence způsobila jiskra od vlaku, hasiči likvidují skrytá ohniska

22.06.2018 16:01 Aktualizováno Hodonín - Čtvrteční požár u Bzence na Hodonínsku si vyžádal zásah přes 150 hasičů z více než 40…

AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

22.06.2018 14:58 Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama