Ze skladů v Květné začal další odvoz munice z Vrbětic

Květná - Z muničního areálu v Květné na Svitavsku začal odvoz vojenského materiálu, který sem byl převezen z Vrbětic na Zlínsku. Společnost Imex Group ho má v Květné uloženo zhruba 1500 tun. Policisté doprovod vozidlům odvážejícím munici nedělají.

Přidejte svůj názor

Epicentrum výbuchu ve Vrběticích na Zlínsku

S odvozem materiálu z Květné bude pokračovat Imex i ve středu a čtvrtek. "Pak by měli upřesnit další termíny odvozu. Dušují se ale, že do konce září by mělo být všechno pryč," řekl vedoucí areálu v Květné Vojtěch Pražan.

"Ráno dělala naše dopravní policie kontroly přepravy nebezpečných materiálů, poté jsme vše předali. Dopravu zajišťuje specializovaná firma," sdělila mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.

Ve Vrběticích vybuchly v roce 2014 dva sklady s vojenským materiálem včetně munice, které si pronajímala ostravská Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení.

Do Květné byl v roce 2015 převezen i vojenský materiál firmy Eruca Technologies, bývalé Bochemie, která ho již všechen odvezla. Ve skladech zbývá ještě malé množství různých druhů munice Vojenského technického ústavu výzbroje a munice Slavičín.

Muniční areál v Květné ke konci roku 2013 vojáci opustili a ministerstvo obrany se jej pokoušelo prodat. V lednu 2015 bylo 20 z 32 skladů znovu zprovozněno, aby v nich mohla být dočasně uložena část munice z Vrbětic. Armáda se nakonec rozhodla, že si muniční sklady ponechá a bude je využívat trvale. Převzetí předpokládala k 1. červenci 2016, tomu však brání nevyklizené sklady.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Automechanik dostal vězení za popojíždění s vozy v servisu, ÚS se ho zastal

21.06.2018 16:02 Aktualizováno Brno - Ústavní soud (ÚS) zrušil verdikt nad automechanikem, který dostal osm měsíců vězení za…

Eutanazie či potrat? Češi jsou zajedno, otázka trestu smrti je ale…

21.06.2018 15:48 Praha - Jak ukazuje aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), většina Čechů…

Krize je zpět? Máslo je dražší než před rokem. A bude ještě mnohem hůř

21.06.2018 15:18 Praha – Nejen Česká republika prožívala na konci loňského roku „máselnou krizi“, když se cena za…

Ministerstvo varuje před skleničkami z Číny, uvolňují se z nich toxické…

21.06.2018 13:13 Praha - Ministerstvo zdravotnictví varuje před skleničkami od čínského výrobce, které dováží…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama