Prague Pride: Nejteplejší den v roce oslavili členové LGBT komunity pochodem na Letnou

REPORTÁŽ - Týdenní festival Prague Pride dnes vyvrcholil barevným pochodem. Ten obešel Václavské náměstí a přes Náměstí republiky vyrazil kolem Vltavy na Letnou. V parku na Letné pak čekala hudba a stánky. Jak to v průvodu vypadalo?

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Prague Pride 2017

Hlavní účastníci průvodu se sešli na spodní části Václavského náměstí. Byly mezi nimi skupinky s vlastním alegorickým vozem. Po seřazení obešli celé Václavské náměstí a vyrazili směrem k Náměstí republiky.

V čele průvodu byli kromě policistů hrdinové. Vedle sebe, téměř ruku v ruce, kráčeli Batman a Kapitán Amerika. Když se mohou shodnout zástupci DC a Marvel, proč by se nemohla spojit i společnost?

img-responsive

Průvod vedli Batman a Kapitán Amerika | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

V jednom z prvních aut se vezla moderátorka Ester Janečková, která je patronkou internetové poradny pro příslušníky LGBT+ komunity. 

"Rozhodně to není zbytečný festival, protože tolerance opravdu není respekt. Navíc tu panuje skvělá atmosféra," okomentovala průvod pro EuroZprávy.cz Tereza Nejedlá, která se Prague Pride účastnila již potřetí. "Na příští přijedu zase," slíbila. 

img-responsive

Tereza Nejedlá na Pride dorazila již potřetí | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Na Pride poslalo své vozy několik firem, mezi nimi bylo například IBM nebo Microsoft. Amazon některé účastníky vybavil triky s barevným logem. Firmy svou podporu v posledních letech přestávají tajit a LGBT komunita si toho cení.

img-responsive

Vůz IBM | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Prague Pride je festivalem gayů, leseb, bisexuálů a také transgender osob. Transgender osoby mají svou vlastní válku a své vlastní problémy. Zastoupení byli i na Pride.

img-responsive

Kromě členů LGBT komunity přišli i jejich příbuzní a přátelé | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Součástí byla i takzvaná Alterna Pride, jejíž podporovatelé měli poněkud extrémní názory a spojovali Pride s Marxem a komunismem. Pořadatelé Pride je raději umístili až na konec.

img-responsive

Alterna Pride má trochu extrémní názory | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Podle organizátorů dorazilo okolo 35 000 osob, přesnější čísla prý dostanou později. Při pochodu na Letnou bylo vidět, že velká část jich je již nahoře, zbytek však stále zaplňoval Čechův most.

img-responsive

Lidé se řadili k výstupu na Letnou | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Nahoře na všechny pak čekalo pódium s DJem a hudbou, prostor byl plný stánků, kde si lidé mohli pořídit věci s logem Pride, gay literaturu či barevné oblečení.

Připravené byly i stánky s občerstvením a s pitím. Dále tam stály stánky Amnesty International či strany Zelených. Zájemci si mohli nechat odebrat krev k testování HIV. 

img-responsive

Někteří odpočívat nepotřebovali a užívali hudby | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Většina lidí se však přišla pobavit. Ať už si se svým drinkem sedli jako na piknik, nebo tančili, panovala veselá nálada a přátelská atmosféra.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tahanice o proces se Slánským skončila, záznamy převzal Národní archiv

23.06.2018 09:32 Praha - Audiovizuální záznamy z procesu s Rudolfem Slánským nebude spravovat Národní filmový archiv…

V Česku se prodávala otrávená jablka. Řekneme vám, jestli je máte doma i vy

22.06.2018 17:17 Aktualizováno Praha - Inspektoři odhalili jablka z Polska, která obsahovala nebezpečné množství pesticidů. Od…

Požár u Bzence způsobila jiskra od vlaku, hasiči likvidují skrytá ohniska

22.06.2018 16:01 Aktualizováno Hodonín - Čtvrteční požár u Bzence na Hodonínsku si vyžádal zásah přes 150 hasičů z více než 40…

AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

22.06.2018 14:58 Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama