Americká ambasáda se zapojí do festivalu Prague Pride, Chargé d’affaires se zúčastní i pochodu

Praha - Americká ambasáda podpoří festival Prague Pride. Zapojí se promítáním filmů nebo účastí v sobotním pochodu. Ambasáda o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

... jako například v podobě tohoto několik metrů dlouhého látkového pásu

V pondělí na zahájení festival Prague Pride, který veřejnosti přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), promluví vedoucí ambasády Kelly Adamsová-Smithová, chargé d’affaires velvyslanectví, která vede ambasádu, dokud do Prahy nepřijede nový americký velvyslanec.

Americké zastoupení vyjádří sympatie akci také nasvícením glorietu v zahradě na Malé Straně v barvách duhy, která je symbolem LGTB komunity.

Americké velvyslanectví podporuje festival Prague Pride od roku 2011, a to jak finančně prostřednictvím takzvaných malých grantů, tak poskytováním svých prostor pro diskuze a workshopy a spoluorganizováním mezikulturních výměn.

„Velvyslanectví tím vyjadřuje solidaritu s obránci lidských práv a občanskými spolky, jejichž cílem je více respektu, svobody a důstojnosti pro menšinu LGBT v této zemi," uvedla ambasáda.

Americká diplomacie se do festivalu zapojuje posedmé. Letos poskytla prostor pro filmové projekce a diskuzi. V pondělí se v Americkém centru bude promítat oscarové drama Moonlight. V pátek bude Americké centrum hostit projekci filmu Jak přežít mor (2012), který se věnuje životu HIV pozitivních lidí.

Zástupci velvyslanectví se zúčastní i sobotního pochodu, který je každoročně nejviditelnější součástí festivalu. Loni byl pochod věnován památce obětí útoku v gay klubu v americkém Orlandu, při němž zemřelo 49 lidí. V průvodu šel i tehdejší americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro a jeho žena Tamara Newbergeová.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Přerovsku havaroval vyhlídkový balon

15.07.2018 10:31 Přerov - Dodávku elektrického proudu do dvou obcí přerušila v pátek večer havárie horkovzdušného…

Na festivalu na Vysočině přejel vláček pětiletého chlapce, zemřel

14.07.2018 20:08 Zvole nad Pernštejnem (Žďársko) - Pětiletý chlapec zemřel dnes na festivalu v areálu Šiklův mlýn u…

V Nedakonicích se potopila loď, všichni se zachránili

14.07.2018 10:29 Nedakonice (Uherskohradišťsko) - V plavební komoře na Baťově kanále v Nedakonicích u Uherského…

V Praze unikal plyn, hasiči evakuovali asi 80 lidí

14.07.2018 09:29 Praha - Na pražském sídlišti Jižní Město dnes večer unikal plyn. Hasiči spolu s policisty…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama