Romové vyprovokovali rvačku v herně, přinesli si i železné tyče. Soud vynesl tresty

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes vynesl tresty v případu hromadné rvačky v herně Intacto v Ostravě-Bělském Lese. Jaroslav Horvát má jít do vězení na 2,5 roku, dalších 11 obžalovaných odešlo s podmínkou.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Násilí

Rozsudek není pravomocný. Někteří obžalovaní se práva na odvolání vzdali a tresty přijali. Další si ale ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Stejně se rozhodl i státní zástupce.

Podle soudkyně se podařilo především s pomocí kamerových záznamů prokázat, že všech 12 obžalovaných ochranku herny v polovině ledna 2015 napadlo. Použili k tomu nejen přinesené železné tyče a teleskopické obušky, ale i sklenici a popelníky, které našli v herně.

Podmíněné tresty soud uložil v rozmezí od deseti měsíců po dva roky. Zkušební dobu pak stanovil v rozpětí od 18 měsíců po tři roky. Odsouzeni byli za ublížení na zdraví a výtržnictví.

Incident vyprovokoval jeden z odsouzených Marek Baláž. Dostal dvouletý podmíněný trest se zkušební dobou na tři roky. V herně se údajně choval nevhodně a byl opilý. Personál jej vyvedl a před hernou se strhla drobná potyčka. Baláž pak přivolal posily a chtěl se za incident pomstít.

Podle některých svědků se mohlo před hernou shromáždit až 70 Romů. To soudkyně vyvrátila. "Nebylo jich ani 70, ani 50. Podle záznamů na místě bylo 12 obžalovaných a nějací svědci," uvedla. Dodala, že přítomní útočníci donutili ochranku herny otevřít dveře a vnikli dovnitř. Tam napadli tři členy ochranky. Někteří utrpěli zranění a skončili v nemocnici.

Obžalovaní popírali, že by útočili jako organizovaná skupina. Odmítali to, že by se na útoku domlouvali. Tvrdili, že se před hernou objevili náhodou. I toto soudkyně odmítla. Podle ní výpisy telefonických hovorů jasně dokazují, že se obvolávali.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazily tropy. Jak je přežít bez újmy a mít doma příjemně?

19.06.2018 17:54 Teploty budou po mírném ochlazení opět atakovat třicetistupňové hranice, nezaprší a díky tropickým…

ÚS rozsekl spor o alimenty: Soudy musí brát v potaz i vzdálenost mezi…

19.06.2018 16:59 Brno - Ústavní soud zamítl stížnost muže, který požadoval svěření dětí do takzvané střídavé péče.…

Policie zasahuje na pražském magistrátu, politici jdou k výslechu

19.06.2018 16:40 Aktualizováno Praha - Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu …

Vyšetřování v kauze FAU pokračuje, žalobce zamítl stížnosti

19.06.2018 16:03 Olomouc - Žalobce zamítl všechny stížnosti proti zahájení trestního stíhání v případu podezření z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama