Babybox v Kolíně pomohl vstoupit do života novorozené holčičce

Praha - Ve středu v noci někdo odložil dítě do babyboxu, tentokrát v nemocnici ve středočeském Kolíně. Je to novorozená holčička a dostala jméno Pavlínka Kolínská, napsal ve středu na svých stránkách zakladatel vyhřívaných schránek Ludvík Hess.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Pavlínka je už šedesátým šestým miminkem, kterému babyboxy pomohly vstoupit do života. "Mobil mi děťátko ohlásil ve středu 15. února v 02.12, ráno mi volal pan doktor Aleš Toman, iniciátor babyboxu v Nemocnici Nymburk, který dnes pracuje v Kolíně. Děkoval mi. Ještě se mi nestalo, aby mi primář z nemocnice děkoval za nalezené děťátko," píše Hess.

Podle něj babybox zachránil čerstvě narozenou holčičku, která byla jen zabalená v ručníku. Váží 2750 gramů a měří 48 cm.

Pavlínka je letos už čtvrtým děťátkem, které matky do babyboxů odložily. "První děťátko v kolínském babyboxu zvýšilo skóre holčičky versus kluci na 41 : 25," uzavřel Hess.

Babybox je vytápěná a ventilovaná schránka s teplotou 37 °C. Vnitřní prostor snímá kamera. Rodiče do něj mohou anonymně odložit dítě.

Schránka má šířku 100 cm, hloubku 50 cm a výšku 60 cm, je signalizací napojena na stálou službu, čidla reagují na světlo i zvuk a ihned vyrozumí obsluhující personál o tom, že se dvířka babyboxu uzavřela. Zároveň odchází signál prostřednictvím pageru do mobilů. Zdravotní stav dítěte a časy jsou zaznamenávány elektronicky a obrazově, ten, kdo dítě do schránky vložil, zůstává v anonymitě.

Témata: BabyBox
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec čekání u lékaře? Hitem se stávají online konzultace

15.07.2018 07:50 Online konzultace s lékařem jsou relativně novým trendem. Hlavní výhodou této služby je její…

SÚKL stahuje některé léky proti vysokému tlaku, je v nich riziková látka

11.07.2018 15:22 Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje od pacientů některé léky obsahující látku…

Ministr Vojtěch kvůli kauze nemocnice na Bulovce žádá nemocnice o přehled…

09.07.2018 17:21 Praha - Všechny organizace přímo řízené ministerstvem zdravotnictví by měly předložit přehled smluv…

Vojtěch odvolal šéfa Nemocnice Na Bulovce, je obviněn v rozsáhlé kauze

04.07.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes ráno odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama