VZP na dně! Prohrála soud a dochází jí peníze

Praha - Výpověď jedné ze smluv ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) společnosti Home Care Services&Supplies (HCSS), která pro ni zajišťuje domácí zdravotní péči, je neplatná. Rozhodl o tom v pondělí nepravomocně Okresní soud v Hradci Králové, který rozhodoval pouze o smlouvě uzavřené v Královéhradeckém kraji.

Přidejte svůj názor

371

Podle majitele poškozené společnosti Petra Jenky nařídil generální ředitel VZP Pavel Horák v lednu 2010 ředitelům pěti krajských poboček, ať okamžitě zruší smlouvy se společností HCSS. Rámcové smlouvy pro firmu přitom platily do roku 2015. Ředitelé je vypověděli s platností od července 2010, po pěti měsících se firma obrátila se žalobami na soudy.

"Do dnešního dne nesdělili, jaké k výpovědím měli důvody. Výpověď pro Královéhradecký kraj VZP odůvodnila teprve po 20 měsících až na výzvu soudu, avšak ve spise není založen žádný listinný důkaz prokazující tvrzená pochybení HCSS," sdělil Jenka.

Všeobecná zdravotní pojišťovna na tom přitom v poslední době není finančně dobře. Nedávno oznámila, že bude slučovat některé své pobočky. A aby ušetřila, propustí minimálně 300 zaměstnanců. Pojišťovna je v minusu, schází jí dostatek peněz na hrazení léčby pacientů. Zdravotnická zařízení by si tak nově mohla podle agentury Mediafax na platby od VZP počkat i více než 10 dní.

Témata: VZP
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko válcuje svět. Má protivné doktory, ošetření se nedočkáte

18.07.2018 01:53 Aktualizováno Nemocnice a lékařská péče v České republice patří k těm nejkvalitnějším na světě. Ukázal to…

Nemocnici Na Františku dočasně povede primář chirurgů

17.07.2018 15:34 Praha - Pražskou Nemocnici Na Františku dočasně povede dosavadní primář chirurgického oddělení…

Když Česko zasáhne katastrofa: Jak funguje traumaplán a co to vlastně…

17.07.2018 13:29 Aktualizováno Po zřícení části budovy v Mikulandské ulici v centru Prahy aktivovala záchranná služba…

Financování českého zdravotnictví je neudržitelné? OECD má řadu výhrad

16.07.2018 16:01 Praha - České zdravotnictví si podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama