Moderní laser za 6,5 milionu Kč má FN Brno, odstraňuje oční vady

Brno - Fakultní nemocnice Brno otevřela nové refrakční centrum, které je vybaveno nejmodernějším očním excimer laserem. Jak v pátek sdělila Mediafaxu mluvčí nemocnice Anna Mrázová, laser umí odstranit vetchozrakost a stál téměř 6,5 milionu korun.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nemocnice otevřela zrekonstruované pracoviště ve čtvrtek. "Rekonstrukce si vyžádala téměř dva miliony korun. V jejím rámci vznikl moderní oční laserový zákrokový sál s vlastní klimatizací a filtrací vzduchu. Stavebními úpravami nastalo také rozšíření vyšetřovny a vybudování nové vyšetřovny," uvedla Mrázová s tím, že peníze na rekonstrukci i na laser poskytla klinika z vlastních prostředků.
 
Excimerový laser je v nově zrekonstruovaných prostorách. "Jako jediný v České republice umí odstranit vetchozrakost s metodou Supracor s možností dolaserování v průběhu vývoje vady podle individuálních potřeb pacienta. Zákrok je prováděný na obou očích a výsledkem je kvalitní vidění do dálky, na střední vzdálenost a zejména do blízka. Je to rychlá, bezbolestná a bezpečná metoda," popsala mluvčí.
 
Podle ní nejmodernější laser umožňuje provádět personalizované zákroky na základě přesné analýzy optického systému oka konkrétního pacienta, čímž je dosaženo vysoké pooperační kvality vidění při odstraňování krátkozrakosti či astigmatismu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko válcuje svět. Má protivné doktory, ošetření se nedočkáte

18.07.2018 01:53 Aktualizováno Nemocnice a lékařská péče v České republice patří k těm nejkvalitnějším na světě. Ukázal to…

Nemocnici Na Františku dočasně povede primář chirurgů

17.07.2018 15:34 Praha - Pražskou Nemocnici Na Františku dočasně povede dosavadní primář chirurgického oddělení…

Když Česko zasáhne katastrofa: Jak funguje traumaplán a co to vlastně…

17.07.2018 13:29 Aktualizováno Po zřícení části budovy v Mikulandské ulici v centru Prahy aktivovala záchranná služba…

Financování českého zdravotnictví je neudržitelné? OECD má řadu výhrad

16.07.2018 16:01 Praha - České zdravotnictví si podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama