Česko válcuje svět. Má protivné doktory, ošetření se nedočkáte

Nemocnice a lékařská péče v České republice patří k těm nejkvalitnějším na světě. Ukázal to unikátní průzkum všech světových zdravotnických zařízení, který zjistil, že nejlepší nemocnice u nás se nachází v Brně. Za kvalitou služeb ale silně pokulhává chování lékařů a zdravotního personálu, stejně jako dlouhé čekací lhůty.

Přidejte svůj názor 143 komentářů

Ilustrační foto

Aktuální žebříček společnosti Numbeo z poloviny letošního roku uvádí, že nejlepší lékařské péče na světě se lidem dostane na Taiwanu, v Jižní Koreji a v Japonsku. Vzhledem k technologické úrovni těchto zemí tak není první trojka nikterak překvapivá.

Na dalších místech se nachází Belgie, Dánsko, Thajsko, Rakousko, Nizozemí nebo Německo. Česko v tomto žebříčku obsadilo krásnou 15. příčku a umístilo se jak před Velkou Británií, která je 17., tak i například před Spojenými státy, které skončily na 32.

Porazili jsme také Slovensko, které skončilo na 49. místě, Polsko, které se umístilo na 51. příčce, nebo Rusko. To skončilo až 57.

Podíváme-li se na žebříček z hlediska metropolí, první tři místa zabírají nemocnice v thajském Chiang Mai, britském Glasgow a jihokorsjském Soulu. Velmi dobré nemocnice se také nacházejí v tureckém Bursa, německém Mnichově nebo ruském Nižnij Novgorodu.

Česká republika má v tomto žebříčku svého prvního zástupce na 30. místě, kde se umístily nemocnice v Brně. Ty pražské skončily až daleko za ní, na 55. místě.

Pořád jsou na tom ale dobře oproti Slovensku. Bratislava se totiž umístila  až na 138. místě z dvou set sledovaných metropolí. Lepší nemocnice než tam mají podle žebříčku například v Rumunsku, v Uruguayi nebo v Libanonu.

Průzkum také poskytuje podrobnější informace o zdravotní péči v jednotlivých zemích. Jak se ukazuje, v případě Česka jsou lidé nejvíce spokojeni s cenami a úhradou za léčbu stejně jako s umístěním nemocnic. Vysoká je také kompetence a znalosti lékařů, stejně jako moderní diagnostické vybavení.

O poznání hůře je na tom chování lékařů a personálu, které průzkum hodnotí jako slabé a průměrné. Tragicky také dopadla doba, po kterou musí lidé čekat na ošetření či zákroky.

Vstupte do diskuze (143)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asociaci sester se nelíbí stávková pohotovost, navrhuje jiná řešení

21.08.2018 16:30 Praha - Česká asociace sester (ČAS) se domnívá, že stávková pohotovost kvůli platům není efektivní…

Doplatky za léky? Vratku letos získá třicetkrát více lidí než loni

20.08.2018 16:52 Praha - Jak ukázala data čtyř největších zdravotních pojišťoven, lidí, kteří dosáhli na vratku…

IZIP mohla získat neoprávněný prospěch 162 milionů, obžalováni jsou tři…

20.08.2018 11:55 Praha - Dozorující žalobce Pavel Prygl z pražského vrchního státního zastupitelství tvrdí, že…

Co kupují turisté v Česku nejčastěji? Průzkum mezi lékárnami je zarážející

19.08.2018 11:00 Praha - Zahraniční turisté si v lékárnách v centru Prahy kupují z volného sortimentu nejčastěji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama