Česká pobočka farmaceutické firmy Sanofi má novou šéfku

Praha - Novou vedoucí manažerkou pobočky farmaceutické skupiny Sanofi v Česku a na Slovensku je Emmanuelle Valentinová. Současně zůstane i ředitelkou GenMed Central Europe, divize Sanofi General Medicines pro střední Evropu. Působit bude v Praze. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Sanofi vlastní také českou firmu Zentiva, podle informací z poloviny dubna ale připravuje její prodej.

Přidejte svůj názor

Léky, ilustrační foto

"Ve své úloze vedoucí manažerky Sanofi Česká republika a Slovensko bude Emmanuelle Valentinová řídit externí a interní program s názvem One Sanofi se zaměřením zejména na strategii pro vnější vztahy, zjednodušení fungování společnosti a řízení talentů," uvedla firma. Agendu bude řídit spolu se současným manažerským týmem Sanofi Česká republika a Slovensko.

Valentinová pracuje v Sanofi od roku 1996. Působila v marketingu, obchodu, financích a distribuci na pobočkách Sanofi i v centrále, kde pracovala na projektech zaměřených na řízení změn a transformaci společnosti. Od roku 2012 vedla projekty vícekanálové komunikace se zákazníky v Evropě, od roku 2015 vede GenMed a působila jako vedoucí pro Rumunsko a Moldávii.

Sanofi je celosvětová farmaceutická společnost, ve více než 100 zemích zaměstnává přes 100.000 lidí. V dubnu uvedla, že zahájila jednání o prodeji své evropské divize generických léků Zentiva za 1,9 miliardy eur (48 miliard Kč) se soukromou investiční firmou sídlící v USA Advent International. Prodej by podle Sanofi měl být hotov do konce letošního roku. Generické léky jsou kopie léků, kterým vypršela patentová ochrana.

Zentiva má sídlo v Praze, působí na více než 50 trzích a má silné postavení ve východní Evropě, zvláště v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. Výrobní závody má v Praze a v Bukurešti a ročně vyrobí a distribuuje více než 350 milionů balení leků. V roce 2016 firmě stoupl čistý zisk o 6,4 procenta na 211,4 milionu korun. Výnosy stagnovaly na 5,2 miliardy korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co kupují turisté v Česku nejčastěji? Průzkum mezi lékárnami je zarážející

19.08.2018 11:00 Praha - Zahraniční turisté si v lékárnách v centru Prahy kupují z volného sortimentu nejčastěji…

V Česku jsou komáři nakažení západonilskou horečkou

18.08.2018 09:54 Praha - Západonilskou horečkou podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) letos zatím žádný Čech…

Nátlak, s odbory se jednat nebude. Babiše a Vojtěcha rozčílila stávková…

17.08.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Odbory ve zdravotnictví a sociální péči dnes vyhlásily stávkovou pohotovost, žádají plošné…

Tlak na vládu roste. Zdravotnické odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

17.08.2018 11:48 Aktualizováno Praha - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dnes vyhlásil stávkovou pohotovost. chce,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama