Do lékáren se vrací kapky Opthalmo-Septonex, na trhu chyběly dva a půl roku

Praha - Od příštího týdne budou v lékárnách opět dostupné kapky Opthalmo-Septonex. Kvůli přesunu výroby do jiného závodu chyběly od listopadu 2015. Na dotaz ČTK to řekla za výrobce, firmu Teva, Beáta Melichová. Lék je registrovaný od roku 1969, od roku 2013 byla výroba byla přerušená už potřetí. Náhradou za ně byl například Ophthalmo Azulen roztoky borové vody připravované v lékárně.

Přidejte svůj názor

Lékárny

"Můžeme potvrdit, že produkt se objeví v distribucí už tento týden, přičemž předpokládáme, že v lékárnách by se měl začít objevovat už od příštího týdne," sdělila Melichová.

Podle ní výrobce uzavřel závod, kde se lék původně vyráběl. "Abychom zajistili jeho dostupnost pro pacienty, hledali jsme nejschůdnější řešení, kterým byl právě transfer výroby daného produktu do jiného výrobního závodu," uvedla.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) loni v říjnu schválil změnu ve výrobě léků, jejíž součástí byla i inovace výrobního procesu. "Účinné látky přípravku zůstaly zachovány a stejně tak i účinnost daného přípravku," dodala Melichová.

Kapky Opthalmo-Septonex se používají k léčbě vleklých nebakteriálních zánětů spojivek, především při alergii. Pomáhají také při podráždění spojivek větrem, prachem, kouřem, případně jinými dráždivými vlivy z vnějšího prostředí jako jsou kontaktní čočky nebo po očních operacích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku jsou komáří nakažení západonilskou horečkou

18.08.2018 09:54 Praha - Západonilskou horečkou podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) letos zatím žádný Čech…

Nátlak, s odbory se jednat nebude. Babiše a Vojtěcha rozčílila stávková…

17.08.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Odbory ve zdravotnictví a sociální péči dnes vyhlásily stávkovou pohotovost, žádají plošné…

Tlak na vládu roste. Zdravotnické odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

17.08.2018 11:48 Aktualizováno Praha - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dnes vyhlásil stávkovou pohotovost. chce,…

Škrtání volných úřednických míst? Ministerstvo zdravotnictví protestuje,…

17.08.2018 08:53 Praha - Ministerstvo financí (MF) plánuje zrušit celkem 2000 míst na různých resortech, a ušetřit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama