Ministerstvu zdravotnictví schází úředníci, další odchází

Praha - Ministerstvu zdravotnictví chybí zaměstnanci i na klíčových odborech, podle ministra v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) nejvíc ze všech resortů, řekl dnes ČTK.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ministerstvo zdravotnictví

Další podle dotazníků, který vedení zadalo mezi úředníky, odchod zvažují. Vinu podle Vojtěcha nese i státní tajemník ministerstva, který má obsazování postů podle služebního zákona na starosti. Podal proto podnět, aby s ním bylo zahájeno kárné řízení. Kritiku svých poradců ministr odmítá.

"Jsou odbory, které jsou klíčové a v zásadě nemají zaměstnance. Mají pouze ředitele, vedoucí oddělení, ale nemají řadové zaměstnance, kteří by tu práci prováděli," řekl ministr. Například odbor přímo řízených organizací, který spravuje 70 organizací včetně fakultních nemocnic, má podle něj čtyři zaměstnance.

Ministerstvu chybí podle mluvčí Gabriely Štěpányové třetina z 550 zaměstnanců. "Jsem bohužel přesvědčený, že je to zásluhou i současného státního tajemníka," dodal ministr. Podotkl, že si na něj od zaměstnanců vyslechl řadu stížností. Státní tajemník Ivo Beneda je v současné době ve zdravotní neschopnosti.

"Nedokážu si představit fungování státního tajemníka ve stejném módu, protože bohužel lidé v posledních letech spíše odcházejí než přicházejí," dodal Vojtěch. Odvolat státního tajemníka může jen jeho nadřízený, náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku jsou komáři nakažení západonilskou horečkou

18.08.2018 09:54 Praha - Západonilskou horečkou podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) letos zatím žádný Čech…

Nátlak, s odbory se jednat nebude. Babiše a Vojtěcha rozčílila stávková…

17.08.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Odbory ve zdravotnictví a sociální péči dnes vyhlásily stávkovou pohotovost, žádají plošné…

Tlak na vládu roste. Zdravotnické odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

17.08.2018 11:48 Aktualizováno Praha - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dnes vyhlásil stávkovou pohotovost. chce,…

Škrtání volných úřednických míst? Ministerstvo zdravotnictví protestuje,…

17.08.2018 08:53 Praha - Ministerstvo financí (MF) plánuje zrušit celkem 2000 míst na různých resortech, a ušetřit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama