Česko se zmítá v chřipkové epidemii. Nemocnice zakazují návštěvy

Praha - Další nemocnice či domovy seniorů v Česku zakazují kvůli epidemii chřipky návštěvy. Zákaz již platí v desítkách zařízení a další přibudou v úterý.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Nemocnice Motol, ilustrační foto

Nemocných s infekčními nemocemi dýchacích cest dále přibývá. Začátek celostátní chřipkové epidemie vyhlásili hygienici v pátek.

Na severu Čech vyhlásili zákaz návštěv dnes například v nemocnici v České Lípě. Nemocnost na Českolipsku stoupla za poslední týden o třetinu. Zákaz nově platí také v nemocnici v Lounech, která poskytuje péči hlavně dlouhodobě nemocným.

V Libereckém kraji platí zákaz návštěv i v nemocnicích v Liberci, Turnově, Semilech a Jilemnici. Zákaz návštěv platí i v některých domovech důchodců, například v Turnově či Českém Dubu. Jablonecká nemocnice zákaz zatím nevydala, ale dnes doporučila, aby lidé návštěvy zvážili s ohledem na svůj zdravotní stav. V Ústeckém kraji jsou návštěvy zakázány třeba v ústecké Masarykově nemocnici nebo Lužické nemocnici v Rumburku, některá zařízení omezila jen vstup na vybraná oddělení.

Ve východních Čechách dnes k zákazu návštěv přistoupila Oblastní nemocnice Jičín. Fakultní nemocnice Hradec Králové zatím zájemce o návštěvu hospitalizovaných jen vyzvala, aby v případě příznaků chřipkového onemocnění návštěvu svých blízkých odložili. Od úterý bude platit zákaz rovněž ve všech pěti nemocnicích Pardubického kraje, kde již návštěvy omezila mimo jiné Vysokomýtská nemocnice. Na Vysočině, kde nemocnost stoupla za poslední týden o pětinu, je uzavřeno šest nemocnic a v úterý k nim přibude Psychiatrická nemocnice Jihlava.

Zákaz nově vyhlásily také nemocnice v Karlových Varech a v Chebu na západě Čech nebo některé nemocnice v Praze, kde za poslední dva týdny stoupl počet lidí s chřipkou téměř o polovinu. V Praze je také již od začátku února zakázán vstup na pneumologickou kliniku nemocnice v Motole.

V Moravskoslezském kraji dnes vyhlásila zákaz nemocnice v Novém Jičíně a od úterý zakážou kvůli epidemii návštěvy i na oddělení Anesteziologie a resuscitace a jednotkách intenzivní péče Městské nemocnice Ostrava, v Léčebně dlouhodobě nemocných v Ostravě-Radvanicích, v sousedním Domě sociálních služeb a v nemocnici ve Frýdku-Místku. Už od víkendu platí zákaz návštěv v Nemocnici v Podlesí na Frýdecko-Místecku.

Chřipkovou epidemii v celém Česku vyhlásili hygienici v pátek, pacientů přibývá ve všech krajích. Na 100.000 lidí připadá podle pátečních údajů v celé ČR v průměru 1722 nemocných a proti minulému týdnu stoupl počet pacientů asi o pětinu. O epidemii se hovoří, když se počet pacientů pohybuje mezi 1600 až 1800 nemocnými na 100.000 lidí.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku jsou komáři nakažení západonilskou horečkou

18.08.2018 09:54 Praha - Západonilskou horečkou podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) letos zatím žádný Čech…

Nátlak, s odbory se jednat nebude. Babiše a Vojtěcha rozčílila stávková…

17.08.2018 15:09 Aktualizováno Praha - Odbory ve zdravotnictví a sociální péči dnes vyhlásily stávkovou pohotovost, žádají plošné…

Tlak na vládu roste. Zdravotnické odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

17.08.2018 11:48 Aktualizováno Praha - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dnes vyhlásil stávkovou pohotovost. chce,…

Škrtání volných úřednických míst? Ministerstvo zdravotnictví protestuje,…

17.08.2018 08:53 Praha - Ministerstvo financí (MF) plánuje zrušit celkem 2000 míst na různých resortech, a ušetřit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama