Zemětřesení ve vedení České pošty. Skončil finanční i obchodní ředitel

Praha - Po únorovém odvolání generálního ředitele České pošty Martina Elkána a odvolání dvou členů dozorčí rady, ke kterému došlo minulý týden, rezignovali na své funkce finanční ředitel Lukáš svoboda a obchodní ředitel Jan Foubík.

Přidejte svůj názor

Česká pošta, ilustrační fotografie

„Odstoupil jsem z rodinných a zdravotních důvodů. Bylo toho v poslední době nějak moc," řekl dnes Hospodářským novinám Svoboda, který ve firmě začínal v roce 2014. Na pozici šéfa controllingu a finančního ředitele nastoupil o čtyři roky později. Před tím ale pracoval v konzultační firmě PwC a investiční společnosti KKCG Karla Komárka.

Foubík v České poště začínal v roce 2003 na pozici obchodního manažera pro Ústecký kraj. Také on uvedl, že končí z rodinných důvodů. "Rezignoval jsem v pondělí z rodinných důvodů, deset let jsem dojížděl a chci se více věnovat rodině. V České poště jsem byl dlouho, dojížděl jsem a chtěl bych zkusit něco jiného," řekl Hospodářským novinám.

Oba muži tedy rezignovali v pondělí, údajně krátce po oznámení výsledků výběrového řízení na nového generálního ředitele, kterým se stal Roman Knap, šéf technologické firmy SAP ČR. Jan Foubík však spojitost mezi svoji rezignací a výsledkem výběrového řízení odmítá. "Pana Knapa neznám a slyšel jsem o něm jen dobré. Moje rozhodnutí s jeho vítězstvím ve výběrovém řízení nesouvisí," uvedl pro HN.

Nového generálního ředitele přitom tento týden čeká jednání s ministrem vnitra o podmínkách manažerské smlouvy.

Dnes už bývalého ředitele Martina Elkána odvolal ministr vnitra Jaroslav Metnar v únoru tohoto roku a to proto, že podniku prý chybí vize a strategie budoucího vývoje. Minulý týden také skončili předseda dozorčí rady Jan Mareš a člen dozorčí rady Jan Kasal.

Podle ministra Metnara se jednalo o obměnu dozorčí rady. "Nejsem naštvaný, celkem pana ministra chápu. Chystá se nová koalice, tak mě odvolal. Komunisti v dozorčí radě určitě zůstanou. Ale ať si nehrají na opozici," uvedl ke svému odvolání Kasal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zájem o státní půjčky na bydlení po prvotním náporu ochabl, k dispozici je…

16.08.2018 19:05 Praha - Po středečním prvotním náporu dnes ochabl zájem o státní půjčky na bydlení pro mladé.…

V kauze ROP Severozápad je nově obviněn také bývalý ústecký Šulc

13.08.2018 21:04 Praha - Česká televize uvedla, že v kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad byl…

Zproštění Sáňky v kauze islámské knihy? Zeman nesouhlasí, Nejvyšší soud…

13.08.2018 09:13 Brno - Nejvyšší soud přezkoumá kauzu šíření českého překladu knihy Základy tauhídu - Islámský…

Platy v justici by se měly zvýšit. Víme o kolik

08.08.2018 17:50 Brno - Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO)chce, aby nesoudcovskému personálu v justici…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama