V Povodí Vltavy a Moravy a olomoucké radnici zasahovali policisté

Praha/Olomouc - Na ředitelstvích státních firem Povodí Vltavy v Praze a Povodí Moravy v Brně, na olomoucké radnici a v jedné stavební firmě v Olomouci dnes zasahovala policie. Vyplývá to z informací ČTK a serverů iRozhlas.cz a iDnes.cz. 

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie

Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej Radiožurnálu bez dalších podrobností řekl, že vyšetřování souvisí se stavbou protipovodňových opatření. Vedení Povodí Vltavy a Moravy se k věci nevyjádřila. „Náš útvar dnešního dne pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci provádí úkony trestního řízení," řekl mluvčí policie.

Zásah ve státním podniku potvrdil i náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár. „Vrchní státní zastupitelství v Olomouci provádí dozor na zachování zákonnosti v trestní věci, kdy dneska probíhají úkony trestního řízení, a ty úkony provádí policejní orgán NCOZ. To je jediné, co v současné době můžeme sdělit. Úkony se dnes provádí na více místech České republiky," řekl.

„V tuto chvíli tady probíhají nějaké prověřovací úkony. Žádnou oficiální informaci však nemám, nemohu to tedy komentovat," řekla dnes kolem 17:30 mluvčí magistrátu Radka Štědrá. Podotkla, že radnice bude ve čtvrtek fungovat v běžném režimu. Olomoučtí policisté k zásahu nic uvést nechtěli.

Zásah byl proveden také v ředitelství státního podniku Povodí Moravy, který sídlí v Brně. "V tuto chvíli se vůbec k ničemu nemůžu vyjadřovat," řekla serveru mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová. Ani ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala se podle iRozhlas.cz k věci nechtěl vyjádřit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podíl trestné činnosti komunálních politiků je zanedbatelný, tvrdí Zeman

19.07.2018 20:04 Praha - Trestná činnost komunálních a krajských politiků tvoří v celkovém objemu kriminality jen…

Co jste netušili o českých městech. Víte, které je nejmenší či nejmladší?

17.07.2018 09:25 Praha - V Česku bylo ke konci loňského roku 604 měst. Z celkového počtu 6258 obcí to je zhruba 9,5…

Hrad už kvůli kauze Peroutka nečelí exekuci

16.07.2018 18:36 Praha - Pražská obvodní soud zastavil exekuci, které čelila prezidentská kancelář kvůli…

Portál občana? Lidé budou k e-výpisům z registrů potřebovat datové schránky

09.07.2018 16:35 Aktualizováno Praha - Elektronizace státní správy měla lidem usnadnit život, ve skutečnosti to tak jednoduché…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama