Romů stále přibývá! Ve Varnsdorfu se demonstrovalo

Varnsdorf - Na demonstraci nespokojených občanů se v sobotu odpoledne v centru Varnsdorfu sešly necelé dvě stovky lidí. Protest svolal místní občan Petr Heinrich, kterému vadí stěhování nepřizpůsobivých do města a stále neuspokojivá bezpečnostní situace ve městě.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

On i další řečníci v projevu upozornili na několik rodin, které se do Varnsdorfu přistěhovaly v posledních týdnech z České Lípy, a připomínali nesplněné sliby vlády a dalších politiků k řešení situace ve městě. Vládě adresovali otevřený dopis, v němž požadují opatření proti soustředění nepřizpůsobivých do rizikových lokalit. Obce by měly mít pravomoc zakázat pobyt lidem, kteří porušují pravidla soužití. Dopis vyjadřuje podporu Ústeckému legislativnímu balíčku a Desateru starostů Šluknovska. "Ze slibů, které nám vláda dala, byl zatím splněn jen jeden, a to je posílení policie ve městě," uvedl Heinrich.

Na shromáždění vystoupil i pražský taxikář Zdeněk Ponert, který se podílel na organizaci nedávných demonstrací v Praze. Řekl, že protest místních podporuje. Situace je podle něj selhání všech orgánů, které by měly mimo jiné kontrolovat dodržování hygienických norem ubytování.

Na shromáždění se pokoušel navázat nechvalně proslulý provokatér Lukáš Kohout, který od 16.00 svolal pochod k romským ubytovnám. Organizátoři demonstrace se však od jeho aktivit distancují. Kohout později řekl novinářům, že pochod ruší a z náměstí odešel.

"Policie akci monitorovala, byli jsme připraveni zasáhnout. V pohotovosti byla pořádková jednotka, dopravní policisté i kriminalisté. Ale akce proběhla bez komplikací," informoval policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Témata: Demonstrace | krimi
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při nehodě v centru Prahy bylo na stavbě v Mikulandské ulici 45 lidí

18.07.2018 16:31 Praha - V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské ulici v Praze zřítila při rekonstrukci dvě…

Tygry z klecí zřejmě někdo úmyslně pustil, tvrdí majitel bioparku

18.07.2018 15:32 Klamoš (Hradecko) - Pondělní útěk lva a dvou tygrů z klecí v Bioparku Štít na Hradecku má podle…

Za útěk šelem z Bioparku Štít padla pokuta 30 tisíc korun

18.07.2018 12:23 Hradec Králové - Policie začala pondělní útěk lva a dvou tygrů v soukromém Bioparku Štít u obce…

Vláda je Čechům pro smích? Hledají se zájemci o posty ministrů. Zn.…

18.07.2018 10:00 Aktualizováno Praha - Celé Česko se baví čistkami ve vládě. Už dvěma ministrům se stalo osudným údajné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama