Pejskaři v Karlových Varech protestují proti zvýšení poplatků ze psů

Karlovy Vary - Více jak tisíc majitelů psů z Karlových Varů podepsalo zatím petici, ve které vyjádřili nesouhlas se zvýšením ročních poplatků na psy, které podražily o 500 korun na konečných 1500 korun. Iniciátorka petice Monika Knirschová již na magistrát doručila první část podpisových archů a další přibudou.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Vedle zdražení poplatků se karlovarským pejskařům žijících v bytech nelíbí ani skutečnost, že majitelé psů z rodinných domů mají nyní platit jen 500 korun, zatímco loni platili poplatek 1000 korun. Pejskaři žijící v bytech považují tak výrazné snížení poplatku pro majitele domů jako diskriminační a nespravedlivé.

„Petici je možné podepsat v Karlových Varech na celé řadě míst, například ve zverimexech nebo u zvěrolékařů," uvedla organizátorka akce Monika Knirschová. Majitelé psů v Karlových Varech si stěžují na to, že zatímco magistrát zvyšuje poplatky, ve městě není na druhou stranu dostatečný počet sáčků na psí výkaly a také vhodných košů. Lidé si také stěžují na to, že ve městě je málo míst, kde mohou své čtyřnohé miláčky venčit.

V současné době mohou pejskaři své čtyřnohé miláčky bez rizika postihu pokuty volně venčit bez vodítka ve čtyřech lokalitách na území města. Primátor Petr Kulhánek (KOA) zvažuje, zda by se psům umožnil volný pohyb i v lázeňských lesích.

Náměstek karlovarského primátora Jaroslav Růžička připustil, že magistrát se bude stížnostmi nespokojených občanů zabývat, když petici obdrží. Podle jeho slov se magistrát nebrání tomu, jednat znovu o výši poplatků.

Témata: Karlovy Vary
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama