Korupce v Praze: Autobus vozí lidi za "kulichy i do tunelu"

Praha - Petr Šourek, filosof a překladatel, nalezl volné místo na trhu cestovního ruchu. Jeho agentura Corrupt Tour vozí klienty po bydlištích lidí podezřelých z různých korupčních afér, ukazuje údajné pražské „tunely“ apod.

Přidejte svůj názor

371

Jeho nápad je nekonvenční a nejspíš je to i hlavní důvod, proč láká. Skupina lidí v mikrobusu s průvodcem absolvuje Pražskou safari, během níž si prohlédnou zmíněná obydlí pražské smetánky, na které ulpěl stín korupce. Mezi takovou smetánku patří bývalý pražský primátor a nynější poslanec Pavel Bém, bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman, šedá eminence pražské ODS Tomáš Hrdlička a další.

Vedle Pražské safari a exkurzi údajných tunelů na svých webových stránkách agentura nabízí i prohlídku pražských nemocnic. Corrupt Tour se nezaměřuje pouze na Prahu, má v nabídce i mimopražský výlet do „Hustýho Ústí“ (nad Labem).

Originalita nápadu je nesporná, ale může to být opravdu výdělečný byznys? V pořadu Hyde park na České televizi dnes Petr Šourek prohlásil, že tento projekt považuje za regulérní podnikatelský záměr, který je propojen s kreativitou a uměním. Šourek v pořadu zároveň rozhodně odmítl, že by Corrupt Tour byla recesí. Na to se dle něj jedná o velmi propracovaný projekt.

V Hyde Parku také zmínil, že počítá s dalším rozvojem své agentury. Dosavadní provoz je v testovacím režimu, přemýšlí o rozšíření nabídky o další místa v ČR a začíná jednat o franchisingu v Berlíně.

Pořadem zazněl i dotaz, zda se majitel Corrupt Tour nebojí odvety vlivných. Na to Šourek odpověděl, že všechna místa svých vyhlídkových tras konzultuje s právníky a odborníky na korupční téma.

Petr Šourek se netají, že mu nejde jen o byznys. Snaží se upozornit na vysokou míru korupce v ČR. Podle jeho slov, která dnes v Hyde Parku pronesl, se snaží „z negativního tématu udělat positivní“ a udržet v občanech povědomí o jednotlivých korupčních kauzách.

Z příspěvků diváků zněla především chvála, objevili se však i tací, kteří upozorňovali na nemorálnost záměru. Šourek však žádnou nemorálnost ve svém jednání nevidí. Považuje svůj nápad za dobrý způsob, jak korupci legálně využít i ke svému prospěchu.

Celkově Petr Šourek a jeho Corrupt Tour zanechali dobrý dojem, což dokládá výsledek hodnocení hosta diváky. Kladně ho vidí 83% diváků.

Témata: Korupce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama