Znechucení Češi by zavřeli práva v Plzni

Praha - Nadpoloviční počet Čechů (54,5 procenta) souhlasí s rozhodnutím Akreditační komise (AK) neprodloužit plzeňským právům akreditaci na magisterské studium. Uvádí to ve středu zveřejněný průzkum agentury SANEP.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Se současným děkanem plzeňské právnické fakulty Janem Paulym, který v souvislosti s neprodloužením akreditace tvrdí, že požadavky akreditační komise byly splněny, souhlasí pouze 15,7 procenta respondentů.

Celkem 71,1 procenta dotázaných chápe rozhodnutí komise neprodloužit magisterské studium pro právnickou fakultu Západočeské univerzity likvidační. Téměř polovina dotázaných (47,8 procenta) se zrušením plzeňských práv souhlasí. Mínění lidí je podle agentury SANEP následkem dozvuků skandálů, které se týkaly podivného přijímání studentů, nestandardně krátké doby studia či opsaných bakalářských a diplomových prací.

O aktuálním dění na plzeňské právnické fakultě se zajímá nadpoloviční většina obyvatel. Drtivá většina dotázaných (86,1 procenta) je pak toho názoru, že plzeňská fakulta vinou řady skandálů ztratila svůj akademický a odborný kredit, který budovala po 19 let svého fungování.

Témata: Plzeň
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama