České dráhy diskriminují muže! Unie otců podala trestní oznámení

Praha - Trestní oznámení na České dráhy podali v těchto dnech Občanské sdružení Unie otců a Aleš Hodina, šéfredaktor portálu Střídavka. Je to reakce na segregaci mužů ve speciálních oddílech vagonů Českých drah, sdělil v úterý Mediafaxu předseda Unie otců Valentin Papazian.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle Papaziana mohou být z těchto oddílů muži pouze na základě svého pohlaví vykázáni. "Existují důkazy, že se tak i skutečně děje," dodal předseda.

Trestní oznámení bylo podáno pro podezření ze spáchání trestného činu proti lidskosti apartheid a diskriminace skupiny lidí. "Jde o zjevnou segregaci a diskriminaci osob mužského pohlaví, které nemají stejné právo využívat služeb veřejné dopravy poskytovaných Českými drahami jako osoby ženského pohlaví," vysvětlil Papazian.

Podle Aleše Hodiny nelze takové projevy segregace podceňovat: „Tímto způsobem dochází k posilování obrazu mužů bez rozdílu jako osob nebezpečných ženám, potenciálně je ohrožujících, před kterými je nutno ženy chránit. Takový obraz mužů bývá ve společnosti někdy účelově vytvářen a zneužíván,“ řekl Hodina, který jako příklad uvedl opatrovnická řízení o svěření dětí do péče.

"Zde dochází v některých případech k účelovým obviněním otců z nebezpečného chování. Při tom se právě zneužívá obecná představa muže jako potenciálního násilníka," ukončil Hodina.

Témata: UNICEF
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama