Praha sbalí stany pro bezdomovce! Je teplo, no ne?

Praha - Noc z úterý na středu bude na Rohanském ostrově pro bezdomovce poslední, hlavní město se rozhodlo kvůli ustupujícím mrazům sbalit všechny tři tamní stany. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovalo tiskové oddělení magistrátu.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Postupně sbalíme všechny stany, nejdéle zůstane v provozu mobilní zařízení U Bulhara," popsal situaci v hlavním městě náměstek primátora Ivan Kabický (ODS) s tím, že město ještě zachová noční provoz v denních centrech neziskových organizací, v provozu bude i denní centrum na lodi Hermes.

Opatření vychází z dohody hlavního města a neziskových organizací, kdy hlavní město hradí noční provoz v denních centrech v případě, že noční teploty po dobu třech dnů poklesnou pod -5°C.

Praha v rámci mimořádných opatření postavila v metropoli čtyři stany, a to na Rohanském ostrově a v blízkosti denního centra U Bulhara, které provozuje občanské sdružení Naděje.

Podle informací pražského Centra sociálních služeb využilo služby zařízení na Rohanském ostrově v období od 1. února do 7. února 33 procent občanů jiných zemí a více než třetina klientů nebyla obyvateli Prahy. Ženy tvořily 10,15 procenta osádky stanů. Za sledované období byl věkový průměr u žen 52 let, zatímco u mužů činil věkový průměr 46 let.

Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Babiš je psychopat. Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas. Styďte se! Známý…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Český výtvarník, hudebník, performer a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knižák…

Zeman na tom není dobře? Po summitu se objevily zprávy, co vše prováděl na…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Brusel/Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu reprezentoval Českou republiku na summitu NATO v…

Šéf zlínského divadla poslal otevřený dopis Babišovi: Kdyby byla Česká…

13.07.2018 12:06 Zlín - Ředitel Městského divadla Zlín a kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín Petr Michálek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama