Aktivistky jdou do boje - chtějí dobýt Hrad

Praha - Se zavedením přímé volby hlavy státu by na Hradě mohla snáz usednout žena, než tomu bylo dosud, kdy zvolení prezidenta bylo na zákonodárcích. Jsou o tom přesvědčeny aktivistky z uskupení Česká prezidentka.

Přidejte svůj názor

Hradčany

"Zákon o přímé volbě dává větší naději na zvolení první české prezidentky. Pokud bude prezidentská kampaň vedena regulérně, ženy by měly vyšší šanci než v předchozích volbách, kdy se post prezidenta stával handlem politických stran," uvedly aktivistky.

Uskupení Česká prezidentka chce usilovat o to, aby ženské organizace v Česku společně začaly podporovat jednu z žen, která by do prezidentského úřadu mohla nastoupit. Pokud by takovou kandidátku nenavrhly politické strany, jsou aktivistky připraveny přijít s vlastním návrhem.

Mandát nynějšího prezidenta Václava Klause vyprší 7. března 2013. Poslanci i senátoři v minulých dnech schválili přímou volbu Klausova nástupce. A svou kandidaturu zatím ohlásili tři lidé - dva muži a jedna žena. Konkrétně předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, expremiér z úřednické vlády Jan Fischer a dřívější neúspěšná uchazečka o post prezidentky a šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Ta už své příznivce vyzývá, aby jí pomáhali sbírat podpisy pod petici, jež jí umožní ucházet se o křeslo.

Témata: prezident čr
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama