Lidé preferují české potraviny, prý jsou kvalitnější a bezpečnější

Praha - Češi věří více tuzemským potravinám než zahraničním, alespoň podle v pondělí zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který si objednalo ministerstvo zemědělství. Necelé tři čtvrtiny (71 procent) občanů si myslí, že české potraviny jsou kvalitní, zahraničním věří 33 procent.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zahraniční potraviny si tak za posledních šest let u tuzemských spotřebitelů pohoršily, v roce 2005 jim důvěřovalo 60 procent respondentů. Mírně se také zhoršila situace českých potravin, důvěra v ně klesla o deset procentních bodů.

"Výsledky průzkumu jsou pro ministerstvo zemědělství důležité. Máme v rukou hmatatelné výsledky o tom, co si skutečně Češi myslí o potravinách v našich obchodech. Získali jsme podklad pro plánování strategií a kampaní ministerstva. V posledních letech žádný takto zaměřený materiál neexistoval," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

Zdravotní nezávadnost je podle necelých tří čtvrtin (71 procent) odpovídajících vysoká, zahraniční potraviny takto ocenila nadpoloviční většina (52 procent vzorku).

S hygienickými podmínkami při prodávání je přímo nespokojená necelá desetina (osm procent) českých občanů. "Největší podíl zvolil variantu odpovědi tak napůl, což vyjadřuje jak uspokojivé, tak neuspokojivé zkušenosti a jistou míru problémů. Přímou spokojenost pak deklarují více než dvě pětiny (44 procent) lidí," dodávají autoři průzkumu.

Podle svých tvrzení devět desetin (91 procent) Čechů odradí od koupě potravin nespokojenost s hygienickými podmínkami. Necelá desetina (sedm procent) odpovídajících by si i přes neodpovídající hygienické podmínky potraviny zakoupila.

Průzkum provedlo CVVM v prosinci 2011, odpovídalo v něm 1060 českých občanů starších patnácti let.

Témata: průzkumy | Potraviny
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi nemají být na co pyšní. Nemám o našem národě velké iluze, prozradila…

23.07.2018 11:27 Aktualizováno Praha - Česká spisovatelka Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám.…

Klus se pustil do umělců, kteří vystupují na akcích podporovaných Babišem:…

23.07.2018 10:25 Praha - Písničkář Tomáš Klus se pustil do svých kolegů z branže, kteří sice na jednu stranu…

Prezident a premiér se lidem smějou do ksichtu, dělají si z nás p*del,…

23.07.2018 08:50 Aktualizováno Praha - Hokejista Jakub Voráček sice žije v USA, protože tam hraje za hokejový tým Philadelphie…

Na Kokořínsku hoří les, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

22.07.2018 19:18 Aktualizováno Praha - S požárem lesa bojovali od rána hasiči na Mělnicku. Kolem 12:50 se podařilo požár…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama