Bártův "kůň" dostal hlídače! Už sám nic nepodepíše

Praha - Správní rada Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) rozhodla o vypsání výběrového řízení na post ředitele organizace, řekl ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí SŽDC Pavel Halla. Současný pověřený ředitel Pavel Habarta navíc musí nově ke svým rozhodnutím získat souhlas druhého manažera.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Výběrové řízení bude vypsáno v průběhu měsíce března. Dnešní zasedání správní rady rozhodlo, že bude u všech dokumentů podpis dvou lidí," uvedl Halla. Dodal, že jako druhý bude svůj podpis připojovat nově jmenovaný náměstek pro provozuschopnost dráhy Bohuslav Navrátil.

Navrátilova předchůdce Vojtěcha Kocourka současný šéf SŽDC ve středu podle webových stránek organizace odvolal. O místo přišel i ekonomický náměstek Vladimír Filip.

"Zákonná norma u této pozice hovoří jasně. Kandidát musí mít vysokoškolské vzdělání a tři roky praxe ve vedoucí pozici na železnici," připojil k vypsanému výběrovému řízení mluvčí SŽDC. Jestli se do něj bude moci přihlásit i stávající pověřený ředitel, nechtěl Halla polemizovat.

Podle ministra je červnový logický termín, protože ke stejnému měsíci by měla skončit majetková transformace SŽDC. Právě tu měl podle Dobeše Habarta jako jeden ze svých základních cílů. "Předpokládám, a velmi bych si to přál, že součástí prezentací jednotlivých uchazečů bude představa a strategický plán, jakým se SŽDC bude dál ubírat," dodal ministr dopravy.

Habartu prosadil do funkce jako krizového manažera bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV) v roce 2010. Předtím zastával funkci manažera organizačního výboru libereckého mistrovství světa v klasickém lyžování - jako odborník na IT.

Správní rada SŽDC si ve čtvrtek navíc vymínila, že sama bude nově posuzovat všechny zakázky nad 200 milionů korun.

Témata: železnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi nemají být na co pyšní. Nemám o našem národě velké iluze, prozradila…

23.07.2018 11:27 Aktualizováno Praha - Česká spisovatelka Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám.…

Klus se pustil do umělců, kteří vystupují na akcích podporovaných Babišem:…

23.07.2018 10:25 Praha - Písničkář Tomáš Klus se pustil do svých kolegů z branže, kteří sice na jednu stranu…

Prezident a premiér se lidem smějou do ksichtu, dělají si z nás p*del,…

23.07.2018 08:50 Aktualizováno Praha - Hokejista Jakub Voráček sice žije v USA, protože tam hraje za hokejový tým Philadelphie…

Na Kokořínsku hoří les, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

22.07.2018 19:18 Aktualizováno Praha - S požárem lesa bojovali od rána hasiči na Mělnicku. Kolem 12:50 se podařilo požár…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama