Romové z Nového Bydžova dostali 4,5 milionu

Nový Bydžov - Nový Bydžov získal 4,5 milionu korun na projekt podpory sociální integrace příslušníků romských lokalit. Peníze budou v následujících třech letech sloužit na financování dvou terénních sociálních pracovnic, provoz nízkoprahového centra či dva asistenty prevence kriminality.

Diskuze zablokovaná

Ilustrační fotografie

ituace v Novém Bydžově, kde žije 7500 obyvatel a z toho 400 Romů, se vyhrotila předloni v listopadu po několika přepadeních a znásilnění jedenadvacetileté dívky.

Cílem projektu je pomoci zvýšit schopnost Romů uplatnit se na trhu práce a zlepšit spolupráci mezi menšinou a ostatními obyvateli Nového Bydžova. "Dále připravujeme podání žádosti na ministerstvo vnitra na program prevence kriminality, v jeho rámci bychom chtěli pořídit nový kamerový systém," řekla tajemnice tamní radnice Marcela Česáková.

V Bydžově několik kamer funguje, současný systém je už ale zastaralý. Město během loňského roku přijalo různá opatření na zvýšení bezpečnosti, například o dva navýšilo počet městských strážníků.

Problémy s romskou komunitou jsou i v jiných městech, především v severních Čechách. Zejména se jedná o Šluknovsko. Tam se přes léto konalo i několik demonstrací proti místním Romům, obyvatelé Varnsdorfu a Šluknova tvrdili, že se bojí, že je Romové na ulici napadnou a okradou. Vyostřená situace se postupně díky navýšení počtu policistů a zájmu vlády uklidnila.

Témata: Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama