Pirátská strana opět demonstrovala s kladivy v ruce

Brno - Na náměstí Svobody v Brně se v sobotu odpoledne sešlo přes 600 lidí, kteří se zúčastnili demonstrace proti omezování svobody informací, osobních svobod a cenzuře. Jak agentuře Mediafax řekl místopředseda strany Ivo Vašíček, demonstrace byla reakcí na mezinárodní protipirátskou smlouvu ACTA.

Přidejte svůj názor

371

Stejně jako při čtvrteční demonstraci v Praze i v Brně strana předvedla scénku s kladivem, kterým názorně rozbíjela telefon a notebook. "V Praze jsme takto rozbili telefon Zdeňka Škromacha. Samozřejmě nešlo o jeho skutečný telefon, ale o vyřazený přístroj, který jsme mu předtím dali. V Brně jsme zase sehrálï scénku s turniketem, jaké jsou na letištích. Ten ,odhalil´ počítač, ve kterém byly stažené soubory, a tak jsme ho rozbili kladivem. Stejně skončil i telefon, ve kterém jsme objevili jednu staženou písničku. Snažili jsme se tak lidem názorně ukázat dopad mezinárodní smlouvy ACTA," vysvětlil Vašíček.

Průvodu se v Brně zúčastnilo 620 lidí, petiční archy pak podepsalo 861 lidí. "Protože v Praze se sešly asi tři tisíce demonstrantů a média psala jen o stovkách, rozhodli jsme se brněnské účastníky fyzicky spočítat. Vytvořili dvojice a z nich pak vznikly skupiny po 32 lidech. Tak jsme zjistili, že přímo na místě bylo skutečně více než 600 lidí," doplnil Vašíček.

V sobotu se podobné demonstrace konaly také například v Ostravě, Olomouci, Plzni i v Ústí nad Labem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Babiš je psychopat. Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas. Styďte se! Známý…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Český výtvarník, hudebník, performer a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knižák…

Zeman na tom není dobře? Po summitu se objevily zprávy, co vše prováděl na…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Brusel/Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu reprezentoval Českou republiku na summitu NATO v…

Šéf zlínského divadla poslal otevřený dopis Babišovi: Kdyby byla Česká…

13.07.2018 12:06 Zlín - Ředitel Městského divadla Zlín a kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín Petr Michálek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama