Aleš Valenta odmítl moderovat Události na ČT

Praha - Česká televize (ČT) chce mít do konce února jasno, kdo bude moderovat hlavní zpravodajskou relaci Události a sportovní relaci Branky, body, vteřiny. Server Mediář.cz dnes zveřejnil jména zvažovaných moderátorů těchto pořadů. Tvářemi Událostí se mají šanci stát například Jakub Železný, Marcela Augustová nebo Lukáš Dolanský. Uvádět sportovní zpravodajství mohou třeba zpěvačka a herečka Olga Lounová, akrobatický lyžař Aleš Valenta, ale i stávající moderátoři jako jsou Vojtěch Bernatský nebo Barbora Černošková.

Přidejte svůj názor

Aleš Valenta

Médiář.cz měl možnost nahlédnout do jednoho z rozpisů konkurzu na moderátorské posty. Podle informací serveru chce ČT do vysílání nasadit místo dosavadních moderátorských dvojic pouze jednoho moderátora. 

"Máme vnitřní plán, ale jeho podrobnosti prozrazovat nebudeme. Jediné, co mohu v tuto chvíli říct je to, že moderátory pro nové Události skutečně vybíráme. V první řadě je u nich kladen důraz na profesionální kvality a předpoklady, které by měli mít," řekla ČTK mluvčí ČT Michaela Fričová. 

Nová podoba zpravodajské relace Události a sportovní relace Branky, body, vteřiny by měla být spuštěna na jaře letošního roku.

Aleš Valenta, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích však nabídku České televize na moderování sportovního zpravodajství Branky, body, sekundy odmítl, informuje server Týden.cz. "Nabídka mě potěšila, nicméně po zvážení všech pro a proti jsem ji odmítl. Události považuji za vrchol žurnalistiky a já žurnalista nejsem."

Témata: Valenta, Aleš
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama