K pivovaru se stahují hyeny a vlci! Proč Bendl chystá výměnu úspěšného ředitele?

České Budějovice - Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy (HOPB) není žádný objektivní důvod, proč by měl z čela Budějovického Budvaru odejít současný ředitel Jiří Boček. Argument ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) o neprofesionalitě při řešení právních sporů nemá opodstatnění, uvedl Thoma.

Přidejte svůj názor

371

Ministr Bendl podle svých slov nemá dobrý pocit z míry profesionality řešení právních sporů společnosti Budvar, proto musí Boček opustit místo ředitele.

"Město je posledním vývojem kolem plánované výměny ředitele znepokojeno. Neexistuje totiž žádný objektivní důvod, proč by měl Jiří Boček křeslo ředitele Budějovického Budvaru opustit. Podle veřejně dostupných informací vydělal během svého působení v čele pivovaru státu více než miliardu korun, zdvojnásobil výstav piva. Ekonomickou krizi posledních let přežila společnost pod jeho vedením s lepšími prodejními výsledky než její nejbližší konkurenti. A Bočkova úspěšnost v soudních sporech o známku Budweiser je obdivuhodná, z dosavadních sto dvaceti čtyř ukončených pří jich budějovický pivovar vyhrál osmdesát osm," upozornil Thoma.

Ministr Bendl přesto podle všeho nyní chystá výměnu ředitele. "Žádné průkazné argumenty svědčící o údajných manažerských pochybeních ministr nepředložil. Informace o tom, že je již znám nový šéf pivovaru, i ministrovy poslední výroky mohou spíše svědčit o tom, že v pozadí chystané personální změny stojí neformální, nám na jihu Čech velmi dobře známé politicko-obchodní struktury," dodal Thoma.

Stát podle Thomy připravovaným, téměř nepřátelským převzetím Budvaru jakoby české veřejnosti vzkazoval, že se chová se jako podnikatel a slouží lidem. "Podobnou frází však obhajoval své jednání i významný "obchodník" z Chicaga Al Capone," řekl Thoma.

Na chystané změny reagoval i poslanec a bývalý člen ODS Michal Doktor, který byl členem dozorčí rady Budějovického Budvaru. Později jej nahradil Bendlův poradce Tomáš Jindra. "Rozsáhlá kontrola v Budvaru, která nyní probíhá, je pravděpodobně záminkou k personálním změnám. Zaslechl jsem kdesi formulaci, že nad Budvarem krouží supi. Ti se ale slétají jenom nad mršinami a slabými kusy. Budvar přináší do rozpočtu pravidelně stamiliony korun, nemá žádné dluhy a je velice životaschopný. Spíše bych řekl, že se k Budvaru stahují hyeny a vlci," sdělil agentuře Mediafax Michal Doktor.

Objevili se i spekulace, že by na Bočkovo místo mohl nastoupit člen ODS z Hluboké nad Vltavou Pavel Dlouhý, označovaný občas za "kmotra". "To považuji za velmi nepravděpodobné," dodal Doktor.

Témata: Bendl, Petr | budvar
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama