Romy začleníme do společnosti, hlásí Ostrava

Ostrava - Moravskoslezská metropole ve středu odstartovala program Sociální inkluze Ostrava, který si klade za cíl přispět k lepšímu vzájemnému soužití všech obyvatel města. Informovala o tom mluvčí ostravské radnice Andrea Vojkovská.

Diskuze zablokovaná

Ilustrační fotografie

Hlavním smyslem rozsáhlého programu je začlenění sociálně vyloučených nebo sociálním vyloučením ohrožených lidí do většinové společnosti. "Může se jednat o lidi se zdravotními handicapy, příslušníky etnických a kulturních menšin, uprchlíky a přistěhovalce, popřípadě propuštěné vězně, mladistvé delikventy a podobně. V podmínkách města Ostravy bude prioritou práce s obyvateli vyloučených lokalit, především s Romy," upřesnila Vojkovská.

„Budeme hledat všechny možné způsoby řešení problémů, které se týkají začleňování sociálně vyloučených. Chceme do tohoto projektu zapojit veřejnost, média, veřejnou správu, neziskové organizace, politické strany i samotné sociálně vyloučené, abychom zabránili eskalaci problémů, jaké dnes a denně zažívají severočeská města,” řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

Program obsahuje 12 projektů, které komplexně a provázaně pokrývají všechny cílové oblasti. Zadání vychází z jednání představitelů Magistrátu města Ostravy se zástupci Evropské komise a OSN. "Program navazuje na v Evropě již probíhající Dekádu romské inkluze. Jedná se o mezinárodní iniciativu dvanácti zemí Evropy," uvedla mluvčí.
 
“Věříme, že se program stane v budoucnu významným přínosem nejen pro Ostravu, ale bude také součástí platformy pro širší mezinárodní spolupráci při řešení romské problematiky. V Ostravě by měl sjednotit a zastřešit všechny doposud roztříštěné aktivity, které mají za cíl vytvořit podmínky pro klidné soužití romských obyvatel a většinové populace,” zdůraznil náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS).

Ve 14 vyloučených lokalitách na území Ostravy žije nyní zhruba 6000 obyvatel, přičemž absolutní většinu z nich tvoří Romové. "Problémy se koncentrují rovněž na ubytovnách a v hotelových domech Metalurg, Vítek a Hlubina na území obvodu Ostrava-Jih, ubytovny Sadová a Cihelní v centru a Ubytovna U Bundy ve Slezské Ostravě," dodala mluvčí.

Témata: Romové | Ostrava
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama