Starosta (ČSSD) opilý na plesu osahával ženy!

Brno - Mimořádné zasedání obecního zastupitelstva bude ve čtvrtek rozhodovat o dalším osudu starosty městské části Brno-Tuřany Aleše Jakubce (ČSSD). Opoziční strany navrhly jeho odvolání kvůli tomu, že se na veřejnosti jako představitel radnice opíjí a pak se chová nevhodně, zjistila agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační fotografie

Opoziční strany dovedly svou nespokojenost s chováním starosty až ke svolání mimořádného zastupitelstva. To se sejde ve čtvrtek v 18 hodin. Jakubec na něm bude muset obhájit své chování - opoziční zastupitelé jej viní z toho, že se při lednovém reprezentačním plese městské části Tuřany opil, oplzle urážel a pokusil se osahávat některé ženy v sále.

Sedmačtyřicetiletý Jakubec, který je zároveň i členem zastupitelstva města Brna, se k incidentu odmítl vyjádřit. "Své stanovisko sdělím po jednání zastupitelstva," řekl.

Mimořádné zasedání tuřanského zastupitelstva svolala opozice. Tu tvoří v Tuřanech ODS, TOP 09 a sdružení Pro Tuřany. K odvolání starosty jí však chybí jediný hlas - pokud se však koaliční ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a Sdružení nestraníků a domluví na podpoře starosty a neschválí navrhovaný program schůze, hlasování o odvolání Jakubce se vůbec neuskuteční.

Tuřanský radní a Jakubcův stranický kolega Petr Foltýn připustil, že se starosta dopustil "lidského pochybení". "Je zbytečné polemizovat, zda jeho chování na plese bylo či nebylo vhodné a dělat z toho větší senzaci než skutečně je. Role významného představitele naší městské části je spojena s očekáváním jistého standardu chování a jakékoliv odchýlení od něj vyvolá hodnotící reakce," uvedl Foltýn. Stranického kolegu ale hájí. "Jedná se o jednorázové selhání, kterého se může dopustit každý z nás a jako takové zůstává mimo jakýkoliv vliv na fungování naší městské části," řekl Foltýn.

Témata: policie
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud udělil trest za pašování rohů, většinu obviněných osvobodil

14.07.2018 11:09 Praha - Soud zprostil obžaloby většinu lidí, které žalobci vinili z účasti v gangu obchodujícím s…

Babiš je psychopat. Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas. Styďte se! Známý…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Český výtvarník, hudebník, performer a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knižák…

Zeman na tom není dobře? Po summitu se objevily zprávy, co vše prováděl na…

13.07.2018 22:01 Aktualizováno Brusel/Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu reprezentoval Českou republiku na summitu NATO v…

Šéf zlínského divadla poslal otevřený dopis Babišovi: Kdyby byla Česká…

13.07.2018 12:06 Zlín - Ředitel Městského divadla Zlín a kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín Petr Michálek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama