Arogantní bezdomovci! Odmítají nabízenou pomoc

Plzeň - I když venkovní teploty klesají hluboko pod bod mrazu, část plzeňských bezdomovců teplo charitního azylového domu odmítá. Raději obývají polorozbořené opuštěné stavby či své různě poslepované chatrče mezi stromy. Tvrdili to alespoň v úterý v noci městským strážníkům, kteří mezi ně spolu se starostou centrálního plzeňského obvodu Jiřím Strobachem (ODS) vyrazili na kontrolu a s nabídkou pomoci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

"Právě bezdomovci totiž mohou být za současných nočních teplot při nocování venku v přímém ohrožení života," řekl ČTK při kontrole Strobach. Podle některých odhadů je v Plzni kolem 250 až 300 bezdomovců. Strobach některým z nich nabízel pomoc úřadu při vyřizování dokladů, případnou sociální pomoc i možnost práce. "Sice slibovali, že na úřad přijdou, ale moc tomu nevěřím," přiznal však starosta.

Bezdomovce nelákala ani nabídka azylového domu charity, kde jinak denně na lůžkách či židlích tráví noc desítky lidí bez domova. "O charitě jsme nepřemýšleli - jednak kvůli psovi, a jednak nám nevyhovuje ten režim. Slyšel jsem taky o charitě své - různé nemoci, broučci," řekl ČTK třiačtyřicetiletý Josef z Plzně, který je na ulici asi půl roku. Na svůj stan postavený mezi křovím u řeky v Plzni - Doudlevcích nedá dopustit.

"Byl jsem na vojně, naučil jsem se přežívat," reaguje na dotaz o přežívání v mrazech asi padesátiletý, viditelně podnapilý muž v jedné z polorozbořených budov v Plzni - Borech.

Lidem bez domova se snaží pomoci i další města. Mezi nimi i Praha. Na Rohanském ostrově vyroste první ze tří vyhřívaných stanů pro bezdomovce. Majitel společnosti Jablotron Libor Dědek navíc uvažoval o tom, že Praze koupí nafukovací halu, ale město nabídku odmítlo.

Témata: Bezdomovci | Plzeň
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama