DSSS pochodovala Varnsdorfem, přidali se i místní

Varnsdorf - Na demonstraci proti romské kriminalitě se v neděli sešlo ve Varnsdorfu na 350 členů a příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). S hlavním projevem na náměstí vystoupil předseda strany Tomáš Vandas.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zkritizoval vládu a parlamentní politické strany za to, že nejsou schopny zajistit lidem bezpečnost a omezit kriminalitu romské menšiny a hovořil o tom, že DSSS má připraven program vedoucí k řešení. Spočívá mimo jiné v důsledném dodržování zákonů a dalších pravidel všemi bez rozdílu.

"Vláda a politici z parlamentu vám jen slibovali, přijeli, ale neudělali nic. Premiér Nečas před lidmi dokonce utekl zadním vchodem. To je nehorázné," hřímal Vandas. V projevu připomněl případ tříčlenné rodiny, kterou na Nový rok v noci napadla skupina pěti násilníků. Zraněni byli dva muži. Policie za útok stíhá dva muže, jednoho z nich i za rasově motivované násilí. V děčínské nemocnici později zemřela napadená žena (62). Vyšetřování zatím neprokázalo, že by její smrt měla souvislost s útokem.

Demonstrace začala v neděli po poledni na Benešově náměstí. Několik lidí neslo vlajky s emblémem DSSS, objevila si i státní vlajka Slovenska a transparent s nápisy Stop černému rasismu nebo Spravedlnost není diskriminace. Poté, co se účastníci vydali na pochod ulicemi města, jejich počet narostl zhruba na pět set. Cestou skandovali hesla jako "Nic než národ", "Čechy Čechům" a "Cikáni do práce".

Prošli kolem obou sociálních ubytoven a v Žitavské ulici na místě novoročního přepadení zapálili svíčky. Šéf DSSS Vandas si krátce promluvil s místními občany a vyjádřil jim svou podporu. Zpět na náměstí se už značně prořídlý průvod vrátil kolem patnácté hodiny a účastníci se pak v klidu rozešli. Po celou dobu dohlíželi na pořádek lidé s páskou na rukávě s nápisem Dělnické hlídky.

Policie akci monitorovala, nad městem létal vrtulník, vjezdy do Varnsdorfu kontrolovaly policejní hlídky, přítomen byl i antikonfliktní tým a další policejní síly. "Akce proběhla v klidu, až na jeden drobný incident jsme nemuseli nic řešit, žádný zásah nebyl třeba," řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Témata: dsss | Demonstrace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama