Romské násilí: Pochod DSSS projde Varnsdorfem

Varnsdorf - Demonstraci a pochod městem uspořádá v neděli po poledni Dělnická strana sociální spravedlnosti ve Varnsdorfu. Na webových stránkách strany je uvedeno, že demonstrace bude zaměřena proti romskému násilí.

Diskuze zablokovaná

371

Demonstrace bude zahájena ve 13.00 na Benešově náměstí a účastníci pak projdou ulicemi města. Mimo jiné by se měli dostat do blízkosti obou sociálních ubytoven. Účastníci chtějí zapálit svíčky na místě napadení tříčlenné rodiny skupinou násilníků. Pochod skončí opět na Benešově náměstí.
 
Organizátory vyzývají účastníky, aby se vyvarovali násilí, alkoholu, neměli na oblečení žádné symboly, které by mohly být protizákonné a také nemají mít žádné zbraně. Každého provokatéra by měli okamžitě ohlásit pořadatelům a ti na něj upozorní policii.
 
Opatření chystá i policie. „Ve městě budou připraveny dostatečné síly nutné k udržení pořádku. V akci bude i antikonfliktní tým a také policejní hlídky na vjezdech do města, které budou kontrolovat, zda někdo z účastníků nemá s sebou zbraně nebo předměty, které lze jako zbraně použít. Situaci bude monitorovat vrtulník,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Poslední akce DSSS ve městě loni v září přerostla v řadu násilných střetů lidí z tvrdého jádra extrémistů s policisty. Policisté řadu lidí zadrželi, několik účastníků demonstrace bylo při potyčkách zraněno.

Témata: dsss | Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 11:41 Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Tenistka Karolína Plíšková si v Monaku vzala svého manažera Hrdličku

19.07.2018 19:30 Monako – Česká tenistka Karolína Plíšková (26) se vdala. Při utajeném obřadu v Monaku si vzala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama