Vládo a prezidente zmizte! Zastavíme zlodějinu, hlásá Holešovská výzva

Praha - Nová iniciativa Holešovská výzva volá po demisi vlády, ustanovení úřednického kabinetu odborníků a odstoupení prezidenta. Chce také podle usnesení z dnešní pražské konference zastavit vládní reformy a církevní restituce. Účastníci shromáždění, na které přišli představitelé různých seskupení i jednotlivci, se v jednu dobu pohádali.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Spor vypukl při schvalování usnesení. Zástupci iniciativy předložili dva texty, řada účastníků ale namítala, že o nich nebyla debata. "Musíme sjednotit národ a zastavit tok zlodějiny v tomto státě," uklidňoval přítomné spoluzakladatel Holešovské výzvy Václav Princ. 

Nakonec se četla jednotlivá usnesení, které účastníci takřka jednomyslně schvalovali. Chtějí také připravit "spravedlivé demokratické volby", žádají uzákonit obecné referendum a odvolat podpis na smlouvě ACTA, která podle usnesení zavádí cenzuru na internetu. Požadavky mají být splněny do konce února. 

Další ostřejší debata se rozpoutala kvůli utvoření koordinační rady, která by měla chystat protivládní demonstrace obyvatel. Další zástupce iniciativy Slávek Popelka zdůrazňoval, že může už od pondělí připravovat desetitisíce letáků a ozvučené vozy. 

Cílem Holešovské výzvy je sjednotit protivládní sdružení. V sále hloubětínské Tesly visely transparenty s nápisy za odstoupení vrcholných přestavitelů státu a zkorumpovaných politiků. 

První části konference dominovaly vystoupení diskutujících, přihlásit se mohl kdokoli ze zhruba 150 přítomných lidí. Mezi řečníky byli například zástupci České strany národně sociální, Moravského národního kongresu, hnutí Skutečná demokracie teď i nacionalistického Národního sjednocení a Českého hnutí za národní jednotu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi nemají být na co pyšní. Nemám o našem národě velké iluze, prozradila…

23.07.2018 11:27 Aktualizováno Praha - Česká spisovatelka Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám.…

Klus se pustil do umělců, kteří vystupují na akcích podporovaných Babišem:…

23.07.2018 10:25 Praha - Písničkář Tomáš Klus se pustil do svých kolegů z branže, kteří sice na jednu stranu…

Prezident a premiér se lidem smějou do ksichtu, dělají si z nás p*del,…

23.07.2018 08:50 Aktualizováno Praha - Hokejista Jakub Voráček sice žije v USA, protože tam hraje za hokejový tým Philadelphie…

Na Kokořínsku hoří les, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

22.07.2018 19:18 Aktualizováno Praha - S požárem lesa bojovali od rána hasiči na Mělnicku. Kolem 12:50 se podařilo požár…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama