Zvítězil nad exekutorem "zlodějem"!

Brno - Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti muže, který poukazoval na postup exekutorů a soudů při vymáhání dluhu za černé jízdy v pražské hromadné dopravě. Náklady na exekuci v mužově případě více než padesátkrát převýšily původně vymáhanou sumu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Exekutor nespojil pohledávky do jednoho exekučního řízení, čímž výrazně zvýšil náklady na exekuci, řekla mluvčí soudu Jana Pelcová.

Muž navíc dluh uhradil ještě před provedením exekuce. Kvůli tomu měl exekutor podle starších nálezů Ústavního soudu dostat nižší náhradu. Aby dostal víc, nespojil pohledávky, ačkoliv tak měl učinit, protože spolu souvisely.

Muž původně dlužil 2 200 korun. Náklady exekuce však činily 78 tisíc a exekutor chtěl uhradit i další náklady v řádech desítek tisíc korun.

Do exekuce se dostává řada lidí a ani o tom nevědí. Stačí jet jednou bez lístku autobusem a nezaplatit pokutu. Z pár stovek korun se během několika let, kdy dotyčný pokutu neřeší, stanou tisíce. A najednou vám na dveře zaklepe exekutor. Málokdy se však stává, že by nad ním dlužník zvítězil, jako se to podařilo výše zmiňovanému muži.

Témata: Exekuce
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vydrží bez peněz? Nejotrlejší jsou učitelé a stavaři

21.07.2018 11:38 Praha - Bez pravidelného příjmu ze zaměstnanců vystačí nejdéle pracovníci ze stavebnictví a učitelé…

Francouzská reprezentace je jen "výběr Afriky"? Kvůli fotbalovému…

20.07.2018 17:14 Aktualizováno Titul fotbalového mistra světa letos vybojovali fotbalisté Francie. Hráti, kterým se na krku…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Známý filmař se zastal Zemana: Mě osobně uráží, že je můj prezident…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Praha - Režisér a herec Jan Kačer se zastal prezidenta Miloše Zemana. nelíbí se mu prý to, jak se o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama