Moderátor ČT se přiznal: Měl jsem problémy s alkoholem, úplně jsem se zhroutil

Praha – Diváci České televize si asi všimli, že moderátor Událostí Jakub Železný na měsíc úplně zmizel z obrazovek. Důvodem nebyla jen smrt jeho maminky, ale další problémy, kvůli kterým moderátor podle vlastních slov prožil nejhorší momenty života.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Železný, Jakub

Železný, který se vrátil pohublý a se strništěm, se vypořádává se smrtí maminky Marty Davouze. Ta zemřela na začátku července. Moderátor České televize dostal volno, aby mohl odjet do Francie, kde česká spisovatelka poslední roky žila.

Spisovatelka trpěla rakovinou jater, kterou lékaři objevili před deseti lety. Tehdy se z toho dostala a vypadalo to, že nemoc definitivně porazila. Minulý rok se ale problémy vrátily a její stav se výrazně zhoršil.

Sám Železný v rozhovoru pro Magazín DNES poukazuje na to, že blízkost konce si lidé uvědomí, až když nastane. „To zná každý, komu někdo zemřel. Nevěříte. Říkáte si, že je dnes přece medicína na takové úrovni, že se to zvládne,“ řekl moderátor.

Pětačtyřicetiletý novinář nese ztrátu maminky hodně těžce. „Říkal jsem si, že přece není možné, aby tady máma nebyla. Pro mě to byla první ztráta tak blízkého člověka v životě a pořád si ji vlastně neuvědomuju. Že nepřijde, nezavolá, za nic mě nevypeskuje ani nepochválí. Že už jí nemůžu zavolat o radu,“ vypráví.

První polovina letošního roku podle něj byla zatím nejhorší v jeho životě. Nejprve řešil osobní problémy s partnerkou i finanční potíže, protože se málem stal obětí podvodu při koupi bytu. Přiznal také, že měl i problémy s pitím. A to vše završil odchod maminky.

„Víno. Množství, které jsem pil každý večer bylo najednou neúměrné. A to až tak, že jsem si ráno nepamatoval večerní hádku a musel jsem vyzvídat, o čem byla," přiznal Železný s tím, že denně dokázal vypít i dvě lahve!

„Byl jsem fyzicky i psychicky na dně. A pak jsem se zhroutil. Sesypal. Úplně,“ prozradil Jakub Železný.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Příznivci DSSS v Dubí napadli novináře, zasahují těžkooděnci

18.08.2018 18:22 Aktualizováno Dubí (Teplicko) - Na shromáždění v Dubí se dnes sešlo podle organizátorů 150 až 20 příznivců…

Škoda při požáru v Ravaku přesáhla 50 milionů korun

18.08.2018 17:19 Aktualizováno Příbram - Škoda, kterou způsobil noční požár v areálu společnosti Ravak v Příbrami, přesáhla podle…

Hasiči uhasili požár haly Ravaku v Příbrami

18.08.2018 08:32 Příbram - Hasiči dnes ráno dohasili požár haly společnosti Ravak v Příbrami, která začala hořet v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama