Známý český hudebník promluvil o islámu a svých zkušenostech s životem muslimské zemi

Praha - Hudebník a producent Michal Dvořák, zakládající člen skupiny Lucie, v rozhovoru pro Český rozhlas Plus promluvil mimo jiné o islámu. Podle něj je to náboženství jako každé jiné.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Kapela Lucie v současné sestavě

Řada Čechů vnímá islám a muslimy jako nebezpečí. Dvořák to ale vidí poněkud odlišně. „Myslím, že islám je víra jako každá jiná. A ve všech problémech v historii za to mohou vždycky lidé. Pro získání jakýchkoli cílů se dá zneužít cokoliv a víra má většinou výhodu, že jsou lidé pohromadě,“ prozradil hudebník.

Právě velké skupiny lidí jsou podle něj lépe manipulovatelné. „Máte je na hromádce a psychologicky se na ně dá působit lépe, než když jsou roztroušeni  a vy je musíte k nějakému hnutí nebo myšlence nadchnout,“ vysvětluje.

Své názory opírá mimo jiné o osobní zkušenost, kdy jako dítě odjel na tři roky k babičce do Alžíru. „Máma měla osmnáct, když jsem se narodil, a chtěla studovat a školu dokončit, tak se o mě starala babička. Žádný šrám do života z toho ale nemám,“ vysvětluje. 

V této africké zemi se mu prý tenkrát velmi líbilo. „Zažil jsem tam spoustu skvělých věcí, protože v té době byl Alžír absolutně čistou krajinou. Francouzi už odešli, Alžířani moc nevěděli, co sami se sebou, tedy tam byl ještě klid,“ říká. 

Země tehdy ještě neměla problémy s terorismem. „Neřádili tam žádní fundamentalisté, ani sebevrazi a země byla opravdu panenská. Takže jsem tam zažil čistou přírodu. Jezdili jsme do hor, kde občas mají dokonce i sníh. Jako dítě jsem běhal v římských a řeckých vykopávkách. V moři jsem nacházel římské mince. Ano, je to jako z pohádky, co tu vyprávím, a já jsem to jako dítě skutečně zažíval,“ vzpomíná Dvořák.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Rusko tepe Česko, lidé Babiše. Pietní akce k srpnu 1968 vrcholí

21.08.2018 21:20 Aktualizováno Praha - Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy.…

ŽIVĚ: Velkolepý koncert na Václavském náměstí uzavírá připomínku událostí…

21.08.2018 20:43 Aktualizováno Praha - V celé republice se dnes konají výstavy, koncerty, vzpomínková a pietní shromáždění.…

Komunisté protestují proti přepisování dějin, Babiše na pietě vypískali.…

21.08.2018 20:11 Praha - V demonstraci proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládnímu hnutí se proměnil…

Sledovali jsme ŽIVĚ: Drž hubu StBáku! Češi na pietě vypískali Babiše a…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu.Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama