Šporclův bojkot má divokou dohru: Chtějí, abych své vyjádření stáhl. Ale já to neudělám

Praha – Houslový virtuóz Pavel Šporcl na sociálních sítích před několika dny uvedl, že odmítl, zahrát na koncertu, který k 100. výročí republiky chystala televize Prima a Nadační fond Má vlast: Vadilo mu, že v čele tohoto fondu stojí muž s antisemitskými názory. Teď přiznal, že jeho slova vyvolala lavinu.

Přidejte svůj názor 111 komentářů

Gipsy Way Orchestral s Pavlem Šporclem

Šporcl na sociálních sítích vysvětlil, že byl před pár dny osloven, aby zahrál hymnu na galakoncertu ke 100. výročí republiky. Pak ale podle svých slov zjistil, předsedou správní rady zmíněného nadačního fondu je Michal Semín, který je spojen s Akcí D.O.S.T.

„Akce D.O.S.T. je antisemitské hnutí, které kromě jiného odmítá multikulturnost, podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše,“ vysvětloval, proč s takovou akcí nechce mít nic společného.

Tím ale celá věc neskončila. „Na základě laviny, která se spustila díky mému včerejšímu facebookového statusu, jsem nucen médii i TV Prima vydat toto prohlášení: Dle dnešního vyjádření TV Prima prý televize žádný koncert ke 100. výročí republiky s Nadačním fondem Má vlast nepřipravovala,“ uvedl na svém profilu houslista.

To je podle něj velmi překvapivé. „Všechny informace, které jsem dostal, a o kterých jsem psal, mohu doložit. Doufám, že to nebude nutné a věřím, že jsem nebyl vtažen do nějaké podivné hry.“ uvedl hudebník.

Byl prý také požádán, aby své vyjádření stáhl. „To samozřejmě neudělám, neboť šlo pouze o můj osobní postoj, za kterým si stojím. Po dohodě s mým právním zástupcem se k celé věci nebudu dále vyjadřovat,“ dodal Šporcl.

Šporcla podpořil i investigativní novinář Jaroslav Kmenta „Zdá se, že se ta galaoslava prorusko-hradních skupin ke 100. výročí založení republiky nějak zkomplikovala...Pavel Šporcl se svou včerejší kritikou evidentně trefil do černého a teď mu hrozí žalobami. Je to tu prostě p(P)rima,“ rýpnul si na facebooku.

Vstupte do diskuze (111)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Rusko tepe Česko, lidé Babiše. Pietní akce k srpnu 1968 vrcholí

21.08.2018 21:20 Aktualizováno Praha - Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy.…

ŽIVĚ: Velkolepý koncert na Václavském náměstí uzavírá připomínku událostí…

21.08.2018 20:43 Aktualizováno Praha - V celé republice se dnes konají výstavy, koncerty, vzpomínková a pietní shromáždění.…

Komunisté protestují proti přepisování dějin, Babiše na pietě vypískali.…

21.08.2018 20:11 Praha - V demonstraci proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládnímu hnutí se proměnil…

Sledovali jsme ŽIVĚ: Drž hubu StBáku! Češi na pietě vypískali Babiše a…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu.Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama