Projevit svůj názor může být nebezpečné? Klus se nestačí divit, co vyvolala jeho slova o Babišovi

Praha - Zpěvák a písničkář Tomáš Klus se v posledních dnech dostal na přední stránky médií kvůli jeho slovům o premiéru Andreji Babišovi a jeho firmách a médiích. Teď říká, že se nebojí své názory veřejně říkat, protože věří, že žije v bezpečné zemi.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Tomáš Klus

Písničkář před několika dny vydal třaskavé prohlášení o tom, že už nebude hrát na akcích, které nějakým způsobem sponzoruje premiér Andrej Babiš či jeho firmy, a že bude bojkotovat média, která Babišovi patří. Zároveň kritizoval své kolegy, kteří na jedné straně tvrdí, jaké zlo Babiš představuje, ale pak hrají na akcích, které šéf ANO podporuje.

Jeho slova vyvolala velký zájem, ale také vlnu negativních reakcí a ostré kritiky. „Chápu, že svým postojem někoho rozčiluji. Chápu, že jím někoho povzbuzuji. Ale jak je možné, že má (o mě) tolik lidí strach?“ diví se na facebooku Tomáš Klus.

„Jak je možné, že je zde tolik lidí přesvědčeno o tom, že projevit svůj názor může být nebezpečné? A jak je možné, že je zde tolik lidí, kteří věří, že za něj budu perzekuován?“ uvedl v reakci na dění posledních dní.

On sám prý takový strach nemá. „Nebojím se, protože věřím, že žiji ve společnosti respektující názorovou pluralitu. Nebojím se, protože věřím, že žiji v bezpečné zemi. Nebojím se ani proto, že umím uznat svou chybu a rád to udělám, když uvidím, že nemám pravdu,“ vysvětluje lidem Klus.

„Ale beze všech zástupných symbolů, které jsem ve svých vyjádřeních použil; není právě tenhle tichý strach dostatečně silný důvod k tomu si to tady mezi sebou vyjasnit? To nám opravdu nevadí žít ve strachu? A jaké je vlastně jeho jméno?“ dodává písničkář.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Rusko tepe Česko, lidé Babiše. Pietní akce k srpnu 1968 vrcholí

21.08.2018 21:20 Aktualizováno Praha - Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy.…

ŽIVĚ: Velkolepý koncert na Václavském náměstí uzavírá připomínku událostí…

21.08.2018 20:43 Aktualizováno Praha - V celé republice se dnes konají výstavy, koncerty, vzpomínková a pietní shromáždění.…

Komunisté protestují proti přepisování dějin, Babiše na pietě vypískali.…

21.08.2018 20:11 Praha - V demonstraci proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládnímu hnutí se proměnil…

Sledovali jsme ŽIVĚ: Drž hubu StBáku! Češi na pietě vypískali Babiše a…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu.Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama