Hamáčkovi je z výsledku kauzy H-System zle. Lidem nabídne byty

Praha - Ministerstvo vnitra má k dispozici 17 bytů, které může poskytnout klientům společnosti H-System. Nabídku učiní v příštích dnech. Na twitteru to dnes uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Jan Hamáček

Z kauzy je mu lidsky zle, ale soudy je podle něj potřeba respektovat. "Soudy rozhodly, to musíme respektovat. Z celé kauzy bytů H-System je mi ale lidsky zle. Zadal jsem prověřit ubytovací možnosti v rámci Ministerstva vnitra ČR a máme prvních 17 bytů, které můžeme nabídnout nejvíce zasaženým, zejména seniorům, alespoň jako dočasné řešení," uvedl Hamáček v prohlášení, které obdržel server EuroZprávy.cz.

"V příštích dnech dáme konkrétní nabídku. Tuto pomoc musíme koordinovat s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Úřadem práce, kteří také mohou pomoci, např. poskytnout mimořádnou finanční pomoc v nouzi," dodal.

Nejvyšší soud dnes rozhodl, že družstvo Svatopluk musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy. Týká se to asi 60 rodin, které si samy domy dostavěly. Rozhodnutí NS kritizovali někteří politici včetně prezidenta.

"Máme prvních 17 bytů, které můžeme nabídnout nejvíce zasaženým, zejména seniorům, alespoň jako dočasné řešení," uvedl Hamáček. Pomoc podle něj musí vnitro koordinovat s ministerstvem práce a sociálních věcí a také Úřadem práce, které mohou také pomoci například poskytnutím mimořádné finanční pomoci v nouzi.

Nejvyšší soud vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josefa Monsporta. Podle NS jsou nájemní smlouvy mezi družstvem a obyvateli bytů absolutně neplatné. Družstvo pokračovalo v započaté stavbě na pozemcích H-Systemu a v podstatě investovalo do cizího majetku. Šlo podle NS do rizika, když pro své plány nemělo souhlas konkurzního soudu.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VÍME PRVNÍ: Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta k srpnu…

20.08.2018 10:45 Aktualizováno Praha - Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta Andreje Kisky k 50. výročí událostí…

Zámek v Horním Maršově zachvátil požár, škoda je přes pět milionů

19.08.2018 18:56 Aktualizováno Horní Maršov (Trutnovsko) - Požár zámku v Horním Maršově na Trutnovsku zničil střechy na celém…

Sovětská invaze očima Čechů: Co dělali obyčejní lidé po příjezdu tanků?

19.08.2018 09:17 Aktualizováno Vzhledem k rozložení sil během invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu, nemohli českoslovenští…

Jak probíhala srpnová invaze? Neuvěřitelně hladce, o sovětské armádě neměl…

18.08.2018 18:44 Aktualizováno Po padesáti letech je invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa ze srpna 1968 poslední…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama