Vláda je Čechům pro smích? Hledají se zájemci o posty ministrů. Zn. Podmínkou je vlastnoručně psaná diplomka

Praha - Celé Česko se baví čistkami ve vládě. Už dvěma ministrům se stalo osudným údajné plagiátorství ve vysokoškolské práci. A na sociálních sítích se na toto téma objevila celá řada vtípků.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Sociální síť Facebook a Twitter

Situace kolem odstupování ministrů je pro smích opozičním politikům. „Jaká je životnost členů české vlády? Tahle otázka zní poslední dny velmi často. Odpověď je prostá, tak proč se řečnicky ptají? Životnost člena Babišovy vlády trvá do první aplikace protiplagiátorského programu na jejich vysokoškolské práce,“ rýpnul si exposlanec TOP 09 František Laudát.

„To jsou slabé povahy. Babiš by svojí diplomku v pohodě ustál. (Jinak bych rád viděl diplomku těch redaktorů mj.)," rýpnul si poslanec ODS Václav Klaus mladší.

A potichu nezůstali ani lidovci. „Jsou lidé, kteří odstupují při pouhém podezření ze svých funkcí. Pak jsou lidé, kteří tvrdí, že všechno je kampaň a že všechno je nastrčeno,“ uvedl s odkazem na konec ministryně spravedlnosti Taťány Malé šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

A pozadu nezůstal ani Miroslav Kalousek. „Mohli bychom zkontrolovat diplomky všech poslanců, zažertoval Babiš. Což diplomky, ale bychom zkontrolovat všechna lustrační osvědčení. To by bylo jistě mnohem žertovnější...“ přisadil si šéf poslanců TOP 09.

Kauzu ale okomentovala i řada veřejně známých osobností. „Ve své diplomové práci Natáčení filmů na základní škole jako prostředek prevence rizikového chování jsem nemohl nic opsat, neboť o tom nikdo jiný nic nenapsal. To by mohlo stačit na prezidenta, ne?" poznamenal kantor a písničkář s přezdívkou Quido Czerny.

„Jen jsem vám chtěla říct, že já žádnou diplomku nemám. Ale většina fórů, které používám při moderování, jsou odněkud opsané. Většinou od pana Donutila a tak. Tak kdyby něco, tak nic!“ práskla na sebe moderátorka Eva Decastelo.

A další zaujala i slova premiéra Andreje Babiše, který by uvítal kontrolu prací ve větším rozsahu. „Babiš navrhl zkontrolovat diplomky všech poslanců. U poslanců SPD to bude problém, neboť po dokončení “devítiletky” se diplomka nepíše,“ směje se známý youtuber Mike Pán.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Rusko tepe Česko, lidé Babiše. Pietní akce k srpnu 1968 vrcholí

21.08.2018 21:20 Aktualizováno Praha - Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy.…

ŽIVĚ: Velkolepý koncert na Václavském náměstí uzavírá připomínku událostí…

21.08.2018 20:43 Aktualizováno Praha - V celé republice se dnes konají výstavy, koncerty, vzpomínková a pietní shromáždění.…

Komunisté protestují proti přepisování dějin, Babiše na pietě vypískali.…

21.08.2018 20:11 Praha - V demonstraci proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládnímu hnutí se proměnil…

Sledovali jsme ŽIVĚ: Drž hubu StBáku! Češi na pietě vypískali Babiše a…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Praha - Pietní akt za oběti okupace začal v 11:00 u budovy Českého rozhlasu.Účastnil se ho premiér…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama